Kamondan otish bo’yicha Jahon kubogidan yangiliklar
Singapurda kamondan otish boʻyicha Jahon kubogi bosqichi davom etmoqda. Maʼlum qilganimizdek, unda Oʻzbekiston terma jamoasi ham ishtirok etyapti. Ayni paytga kelib, yakkalik bellashuvlarida medallar uchun kurashadigan sportchilarning yakuniy holati shakllandi.
Saralashdan muvaffaqiyatli oʻtgan hamyurtlarimizdan Amirxon Sodiqov 1/8 final, Mirjalol Qarorov esa 1/64 final, qizlarimizdan Nilufar Hamroyeva hamda Kamola Yunusova 1/32, Ziyodaxon Abdusattorova esa 1/16 final bosqichigacha yetib borishdi. Endi yurtdoshlarimiz jamoaviy yoʻnalishdagi ishtiroklarini davom ettirishadi.

В Сингапуре продолжается этап Кубка мира по стрельбе из лука
Как мы сообщали ранее, в нём принимает участие и сборная Узбекистана. К этому моменту сформировался окончательный список спортсменов, которые будут бороться за медали в одиночных соревнованиях.
Успешно прошедшие квалификацию наши соотечественники завершили своё выступление в индивидуальной программе: Амирхон Содиков (дошёл до 1/8 финала), Миржалол Кароров (1/64), Нилуфар Хамроева и Камола Юнусова (1/32), Зиёдахон Абдусатторова (1/16). Теперь узбекские стрелки продолжат своё участие в командных состязаниях.