Mehmonlar boy o‘zbek madaniyatidan bahramand bo‘lishdi
Ayni kunlarda poytaxtimizda taekvondo bo‘yicha xalqaro o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini bo‘lib o‘tmoqda. O‘zbekiston taekvondo WT assotsiatsiyasi o‘zi mezbonlik qiladigan yig‘in doirasida yo‘lga qo‘ygan chiroyli anʼanasini davom ettirdi.
Yig‘inda Xitoy Taipeyi, Qatar va Vyetnam kabi mamlakat vakillari ham ishtirok etishmoqda. Muborak Ramazon oyining navbatdagi kuni yakunida mehmonlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli o‘tkazish, ular uchun o‘zbekona mehmondo‘stlik odatlarini ko‘rsatish maqsadida madaniy tadbir tashkil etildi. Unga yig‘inda qatnashayotgan barcha jamoalar vakillari taklif qilindi. Tadbir davomida mehmonlarga o‘zbek urf-odati, boy tarixiy va madaniy merosi, hukumatimizning sportni qo‘llab-quvvatlashga qaratayotgan eʼtibori haqida batafsil gapirib berildi.
Shuningdek, iftorlik dasturxoni yozildi. Unda o‘zbek oshxonasining eng tansiq taom va shirinliklari tortilib, mehmonlar bilan baham ko‘rildi. Tadbir yakunida ishtirokchilarga assotsiatsiyaning esdalik sovg‘alari taqdim etildi.

The guests enjoyed the rich Uzbek cultural heritage
As you know, an international taekwondo training camp is currently being held in the capital. It should be noted that within the framework of the collection, the WT Taekwondo Federation of Uzbekistan continued its tradition.
Representatives of such countries as Chinese Taipei, Qatar and Vietnam take part in the TCB. On the next day of the holy month of Ramadan, a cultural event was organized with the aim of spending the leisure time of guests with benefits and showing Uzbek hospitality. During the cultural event, the guests learned a lot about Uzbek traditions, customs, the rich history of Uzbekistan and cultural heritage, as well as about the attention paid by the President to the development of sports.
Then, during the iftorlik, a festive table was set. The guests were able to taste the best Uzbek national dishes and sweets. At the end of the event, the participants were presented with memorable gifts.