Yoshlar siyosati va sport vaziri Adham Ikramov hamda MOQ raisi oʻrinbosari Sherzod Tashmatov boshchiligidagi ishchi guruh Xorazm viloyatida xizmat safarida boʻldi. Safar davomida mutasaddilar viloyatdagi ommaviy sport targʻiboti boʻyicha olib borilayotgan ishlar bilan tanishishdi.
Xususan, ishchi guruh Xiva, Gurlan va Yangibozor tumanlaridagi sport maktablariga tashrif buyurib, hududlardagi sport maktablarining faoliyatini oʻrgandi. Vazir tumanlarda boʻlib oʻtayotgan “Besh tashabbus olimpiadasi”ning stol tennisi musobaqalari oʻtayotgan majmuada boʻlib, bellashuvlarni shaxsan kuzatdi, ishtirokchilar bilan samimiy suhbatlashdi.
Tashrif davomida viloyat yoshlar siyosati va sport boshqarmasi mutasaddilari bilan oʻtgan uchrashuvda hududlardagi moddiy-texnik bazani yanada yaxshilash, ommaviy sport targʻibotini kuchaytirish boʻyicha qoʻshimcha tavsiyalar berildi.

Адхам Икрамов посетил “Олимпиаду пяти инициатив» в Хорезме
Рабочая группа во главе с министром Молодёжной политики и спорта Адхамом Икрамовым и заместителем председателя Национального Олимпийского комитета Шерзодом Ташматовым побывала в Хорезмской области. В ходе рабочего визита официальные лица ознакомились с проводимой в регионе работой по пропаганде массового спорта.
В частности, рабочая группа посетила спортивные школы в Хивинском, Гурланском и Янгибазарском районах и изучила деятельность спортивных школ в регионах. Министр побывал в комплексе, где проходят соревнования по настольному теннису “Олимпиады пяти инициатив”, организованные в районах, лично понаблюдал за ходом состязаний, пообщался с участниками.
В ходе визита состоялась встреча с должностными лицами областного управления Молодёжной политики и спорта и были даны дополнительные рекомендации по дальнейшему совершенствованию материально-технической базы в регионах, усилению пропаганды массового спорта.