Sherzod Tashmatov taekvondochilarimizga omad tiladi
Taekvondo WT boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi jahon chempionatida ishtirok etish uchun Ozarbayjonga yoʻl olgani haqida maʼlum qilgan edik. Delegatsiyamiz safarga joʻnab ketishidan avval MOQ raisi oʻrinbosari, mamlakat taekvondo WT assotsiatsiyasi raisi Sherzod Tashmatov sportchi va murabbiylarimiz bilan uchrashib, ularning tayyorgarligi boʻyicha suhbatlashdi.
Qayd etish joiz, jahon chempionati Parij-2024 Olimpiya oʻyinlariga eng katta reyting ochkolarini taqdim qiluvchi musobaqa hisoblanadi. Shu bois, unda har bir sportchimiz maksimal darajada ishtirok etishlari talab etiladi. Sherzod Tashmatov uchrashuv mobaynida aynan ushbu jihatga eʼtibor qaratib, har bir jangda sportchilardan bor imkoniyatlarini ishga solishlarini soʻradi va barchaga omad tiladi.
Boku shahri mezbonlik qiladigan dunyo birinchiligi 29-may – 4-iyun kunlari boʻlib oʻtadi. Eslatib oʻtamiz, oʻtgan yili Meksikada oʻtgan jahon chempionatida Oʻzbekiston terma jamoasi 1 ta oltin, 1 ta kumush va 2 ta bronza medallariga sazovor boʻlib, oʻz tarixida ilk bor 4 ta medalni qoʻlga kiritgan edi. Boʻlajak musobaqada sportchilarimizdan kamida Meksikadagi natijalarni takrorlashlarini kutib qolamiz.

Шерзод Ташматов пожелал таэквондистам удачи
Как мы сообщали ранее, сборная Узбекистана по таэквондо WT отправилась в Азербайджан для участия в чемпионате мира. Перед отъездом заместитель председателя НОК, руководитель Ассоциации таэквондо страны Шерзод Ташматов встретился со спортсменами и тренерами, обсудил их готовность и настрой перед важными стартами года.
Стоит отметить, что чемпионат мира-это соревнования, на которых разыгрывается самое наибольшее количество рейтинговых очков на пути к Олимпийским играм 2024 года в Париже. Шерзод Ташматов в ходе встречи отметил именно этот факт, сказав, что каждому из представителей сборной страны нужно выкладываться по максимуму, чтобы по мере возможности завоевать как можно больше очков, также пожелал всем удачи и успешного участия в ЧМ-2023.
Первенств планеты в Баку пройдёт с 29 мая по 4 июня. Напомним, что в прошлом году на чемпионате мира в Мексике сборная Узбекистана впервые в своей истории завоевала 4 награды (1 золотую, 1 серебряную и 2 бронзовые). В предстоящих соревнованиях мы желаем, чтобы наши соотечественники как минимум повторили результаты, достигнутые в Мексике.