Parij shahrida tennis boʻyicha “Katta dubulgʻa” seriyasiga kiruvchi Fransiya ochiq chempionati – “Rolan Garros” musobaqasining saralash bosqichi bahslari boʻlib oʻtmoqda. Bugun asosiy davra uchun kurash olib borayotgan hamyurtimiz Nigina Abduraimova dastlabki uchrashuvini oʻtkazadi.
Jahon tasnif jadvalida 176-pogʻonada kelayotgan tennischimiz ikkinchi bosqichga yoʻl olish uchun sloveniyalik Tamara Zidanshekka (№110) qarshi kortga chiqadi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan taxminan 16:00 da start oladi. Bu bahs tennischilarning dastlabki qarama-qarshiligi hisoblanadi.

Нигина Абдураимова выступит на турнире «Большого шлема» во Франции
В Париже проходит отборочный этап Открытого чемпионата Франции по теннису “Ролан Гаррос”. Сегодня в рамках данного престижного турнира «Большого шлема» свою первую встречу проведёт наша соотечественница Нигина Абдураимова.
Узбекская теннисистка, занимающая 176-е место в мировой классификации, выйдет на корт против славянки Тамары Зиданшек, находящейся на 110 месте в мировой табели о рангах. Встреча стартует примерно в 16:00 по ташкентскому времени. Данное противостояние является первым для спортсменок.