O‘zbekiston boks federatsiyasi Navoiy viloyati bo‘limiga yangi rais tayinlandi
Yaxshi bilasiz, O‘zbekiston boks federatsiyasi so‘nggi paytlarda viloyat bo‘limlari ishini takomillashtirish, hududlarda boks rivojini kuchaytirish masalasida qator chora-tadbirlarni amalga oshirmoqda. Bu borada bugungi kungacha bir necha hududiy bo‘limlarga yangi raislar tayinlandi. Ana shunday o‘zgarishlardan biri Navoiy viloyatida bo‘ldi. Bugun viloyat markazida O‘zbekiston boks federatsiyasi Navoiy viloyati bo‘limining navbatdan tashqari hisobot konferensiyasi tashkil etildi.
Unda MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov boshchiligidagi ishchi guruh aʼzolari ham ishtirok etishdi. Kun tartibidan o‘rin olgan asosiy masala viloyat bo‘limiga yangi rais tayinlashdan iborat edi.
O‘zbekiston boks federatsiyasi ustavining 5-bandiga binoan federatsiya rahbariyatining tavsiyasiga asosan bir necha yillar davomida Navoiy viloyatining turli tashkilotlariga rahbarlik qilib kelgan, sohada katta mehnat tajribasiga ega bo‘lgan Sardor Abduqodirovich G‘afforov Navoiy viloyati bo‘limi raisi etib tayinlandi.
Yig‘ilish davomida federatsiya rahbariyati tomonidan viloyat bo‘limida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar belgilab berildi. O‘z navbatida, Sardor G‘afforov bildirilgan ishonchni oqlashga, Navoiy viloyati boksini yangi bosqichga olib chiqishga harakat qilishini taʼkidladi.
Tadbir davomida O‘zbekiston boks federatsiyasi tomonidan ko‘p yillik mehnati va viloyatda boks rivojiga qo‘shgan hissasi uchun murabbiylar Aleksandr Petrov va To‘lqin Mahammatovga ehtirom ko‘rsatildi.

A new head of the Navoi Region Boxing Federation has been elected
As you know, recently the Boxing Federation of Uzbekistan has been taking a number of measures to improve the work of regional offices and accelerate the development of boxing in the regions. In particular, until now, new chairmen have been appointed in several regional divisions of the federation. One of these appointments took place today for the Navoi region. In particular, an extraordinary reporting and selective conference of the boxing Federation of the Navoi region was organized in Navoi.
The event was attended by members of the working group headed by the deputy chairman of the NOC, first Deputy Chairman of the Boxing Federation of Uzbekistan Saken Polatov. The main issue included in the agenda was the appointment of a new chairman of the regional division.
According to the charter of the Boxing Federation of Uzbekistan (article 5), and also, on the recommendation of the federation's leadership, Sardor Abdukadyrovich Gafforov, who was a leader in various organizations in Navoi for several years, was elected to the post of chairman of the boxing federation of the Navoi region.
During the event, the leadership of the federation gave appropriate instructions, which must be fulfilled in the regional department. In turn, Sardor Gafforov promised to justify the trust placed in him and further develop boxing in the region.
During the event, the Boxing Federation of Uzbekistan paid due respect to the coaches Alexander Petrov and Tolkin Mahammatov, who made their worthy contribution to the development of boxing in the Navoi region.