O‘zbekiston boks federatsiyasi Navoiy viloyati bo‘limiga yangi rais tayinlandi
Yaxshi bilasiz, O‘zbekiston boks federatsiyasi so‘nggi paytlarda viloyat bo‘limlari ishini takomillashtirish, hududlarda boks rivojini kuchaytirish masalasida qator chora-tadbirlarni amalga oshirmoqda. Bu borada bugungi kungacha bir necha hududiy bo‘limlarga yangi raislar tayinlandi. Ana shunday o‘zgarishlardan biri Navoiy viloyatida bo‘ldi. Bugun viloyat markazida O‘zbekiston boks federatsiyasi Navoiy viloyati bo‘limining navbatdan tashqari hisobot konferensiyasi tashkil etildi.
Unda MOQ raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston boks federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Saken Polatov boshchiligidagi ishchi guruh aʼzolari ham ishtirok etishdi. Kun tartibidan o‘rin olgan asosiy masala viloyat bo‘limiga yangi rais tayinlashdan iborat edi.
O‘zbekiston boks federatsiyasi ustavining 5-bandiga binoan federatsiya rahbariyatining tavsiyasiga asosan bir necha yillar davomida Navoiy viloyatining turli tashkilotlariga rahbarlik qilib kelgan, sohada katta mehnat tajribasiga ega bo‘lgan Sardor Abduqodirovich G‘afforov Navoiy viloyati bo‘limi raisi etib tayinlandi.
Yig‘ilish davomida federatsiya rahbariyati tomonidan viloyat bo‘limida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan vazifalar belgilab berildi. O‘z navbatida, Sardor G‘afforov bildirilgan ishonchni oqlashga, Navoiy viloyati boksini yangi bosqichga olib chiqishga harakat qilishini taʼkidladi.
Tadbir davomida O‘zbekiston boks federatsiyasi tomonidan ko‘p yillik mehnati va viloyatda boks rivojiga qo‘shgan hissasi uchun murabbiylar Aleksandr Petrov va To‘lqin Mahammatovga ehtirom ko‘rsatildi.

Избран новый руководитель федерации бокса Навоийской области
Как известно, в последнее время федерация бокса Узбекистана предпринимает ряд мер по улучшению работы региональных отделений и ускорению развития бокса в областях. В частности, до настоящего времени были назначены новые председатели в нескольких областных подразделениях федерации. Одно из таких назначений сегодня состоялось для Навоийской области. В частности, в Навои была организована внеочередная отчетно-выборочная конференция федерации бокса Навоийской области.
В мероприятии приняли участие члены рабочей группы во главе с заместителем председателя НОК, первым заместителем председателя федерации бокса Узбекистана Сакеном Полатовым. Основным вопросом включенным в повестку дня было назначение нового председателя областного подразделения.
Согласно уставу федерации бокса Узбекистана (статья 5), а также, по рекомендации руководства федерации на пост председателя федерации бокса Навоийской области избрался Гаффоров Сардор Абдукадырович, который несколько лет был руководителем в различных организациях в Навои.
Во время мероприятия руководством федерации даны соответствующие поручения, которых необходимо выполнить в областном отделении. В свою очередь, Сардор Гаффоров пообещал оправдать оказанное доверие и ещё больше развивать бокс в регионе.
В ходе мероприятия федерацией бокса Узбекистана было оказано должное уважение тренерам Александру Петрову и Толкину Махамматову, которые внесли свой достойный вклад в развитие бокса в Навоийской области.