Yengil atletikachilarimiz Osiyo chempionatida oʻn ikkita medal qoʻlga kiritishdi
Poytaxtimiz mezbonlik qilgan yengil atletika U18 yosh toifasidagi qitʼa birinchiligi oʻz nihoyasiga yetdi. 4 kun davom etgan musobaqada qitʼamizning 40 ga yaqin mamlakatidan 500 nafar sportchi gʻoliblik uchun bahs olib bordi.
Chempionatning soʻnggi kunida qizlar oʻrtasida 2000 metrga stipl-chez yugurishida Mahliyo Muhammadjonova 7:10.49 daqiqa bilan marraga birinchi boʻlib yetib keldi va jamoamizga uchinchi oltin medalni taqdim qildi. Yetti kurash bahslarida 4739 ochko jamgʻargan Anna Chikalova hamda disk uloqtirish sektorida roppa-rosa 54 metr natija qayd etgan Abduaziz Rahmatullayev bronza medaliga sazovor boʻlishdi.
Shu tariqa, murosasiz bellashuvlarda Oʻzbekiston terma jamoasi vakillari 3 ta oltin, 3 ta kumush va 6 ta bronza, jami 12 ta medalni qoʻlga kiritishdi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu muvaffaqiyat bilan atletlarimiz va ularning murabbiylari qutlab, yurtdoshlarimizga kelgusi musobaqalarda ham omad tilaydi.

Отечественные легкоатлеты завоевали двенадцать медалей на ЧА
Завершилось континентальное первенство по лёгкой атлетике U18 в Ташкенте. В соревнованиях, которые длились 4 дня, за победу боролись 500 спортсменов из около 40 стран континента.
В заключительный день чемпионата в беге стипль-чез среди девушек на дистанции 2000 метров победу с результатом 7:10.49 одержала Махлиё Мухаммаджонова и принесла отечественной команде третью по счёту золотую медаль. Бронзовые награды завоевали Анна Чикалова (семиборье, 4739 очков) и Абдуазиз Рахматуллаев (метание диска, 54 м).
Таким образом, на домашнем ЧА представители сборной Узбекистана завоевали в общей сложности 12 медалей (3 золотые, 3 серебряные и 6 бронзовых). Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсменов и их тренеров с этим успехом и желает им удачи на предстоящих соревнованиях.