Yosh eshkak eshuvchilarimiz Osiyo chempionatida umumjamoa hisobida birinchi boʻlishdi
Samarqandda baydarka va kanoeda eshkak eshish boʻyicha U18, U23 yosh toifalari hamda parakanoe yoʻnalishida Osiyo chempionati oʻz yakuniga yetdi. Musobaqaning soʻnggi kunida sportchilarimiz 1 ta oltin, 2 ta kumush va 3 ta bronza medallariga sazovor boʻlishdi.
С1 200 metr: Vladlen Denisov (U23)
K1 200 metr: Madinabonu Islamova (U23)
K2 200 metr: Kamila Malaxova, Dilshoda Abdurahmonova (U23)
K2 200 metr: Boburjon Ermetov, Sarvarbek Aliboyev (U18)
С2 200 metr: Tursunoy Umaraliyeva, Farangiz Ortiqboyeva (U18)
С2 200 metr: Asadbek Qurbonov, Kamron Shakarov (U18)
Qitʼamizning 11 mamlakatidan tashrif buyurgan sportchilar oʻrtasidagi bellashuvda Oʻzbekiston terma jamoasi U18 va U23 yosh toifalarida umumjamoa hisobida birinchi oʻrinni qoʻlga kiritdi. Hamyurtlarimiz mazkur yoʻnalishda 26 ta oltin, 12 ta kumush va 10 ta bronza medallarini jamgʻarishdi. Paralimpiyachilarimiz esa 4 ta oltin, 7 ta kumush va 4 ta bronza medallari bilan umumjamoa hisobida uchinchi boʻlishdi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu musobaqada qayd etilgan yuqori natijalar bilan Oʻzbekiston Milliy Paralimpiya qoʻmitasi, mamlakat Rowing&Canoe federatsiyasi, sportchi va murabbiylarimizni qutlab, ularga kelgusida ham omad va zafarlar tilaydi.

Юные гребцы сборной Узбекистана стали первыми в общекомандном зачёте на ЧА
В Самарканде завершился чемпионат Азии по гребле на байдарках и каноэ U18 и U23, а также по параканоэ. В заключительный день первенства отечественные атлеты завоевали 1 золотую, 2 серебряные и 3 бронзовые медали.
С1 200 м: Владлен Денисов (U23)
К1 200 м: Мадинабону Исламова (U23)
К2 200 м: Камила Малахова, Дилшода Абдурахмонова (U23)
К2 200 м: Бобуржон Эрметов, Сарварбек Алибоев (U18)
С2 200 м: Турсуной Умаралиева, Фарангиз Ортикбоева (U18)
С2 200 м: Асадбек Курбонов, Камрон Шакаров (U18)
В соревнованиях среди спортсменов из 11 стран континента сборная Узбекистана заняла первое место в общекомандном зачёте среди атлетов в возрастных категориях до 18 лет и до 23 лет. В активе представителей нашей страны 26 золотых, 12 серебряных и 10 бронзовых наград. А паралимпийская сборная заняла третье место в общекомандном зачёте (4 золотые, 7 серебряных и 4 бронзовых медалей).
Национальный Олимпийский комитет поздравляет Национальный Паралимпийский комитет страны, Федерацию Rowing&Canoe, спортсменов и тренеров с успешным выступлением на ЧА, желает им дальнейших успехов и ярких побед.