Bugun oʻzbek futbolining taniqli vakili, Osiyo oʻyinlari gʻolibi Igor Shkvirin 60 yoshni qarshi oldi. Shu munosabat bilan, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasida Igor Anatolyevichni yubiley ayyom bilan qutlashga bagʻishlangan tadbir oʻtkazildi.
Unda Bahodir Maxsitov boshchiligidagi sport faxriylari kengashi, Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi vakillari va OAV xodimlari ishtirok etishdi. Tadbirda soʻz olgan Bahodir Maxsitovich Igor Shkvirinni yurtimiz futboli rivojiga qoʻshgan hissasi uchun minnatdorchilik bildirib, unga MOQning anʼanaviy esdalik medalini taqdim qildi. Shuningdek, uchrashuvda Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi, Futbol faxriylari kengashi, Professional futbol ligasi kabi tashkilotlar ham kun qahramoniga oʻz sovgʻalarini topshirishdi. Tadbir davomida Birodar Abduraimov, Toʻlagan Isoqov, Mirjalol Qosimov, Yuriy Sarkisyan singari oʻzbek futbolining tom maʼnodagi yulduzlari ham Igor Shkvirinni qutlashdi.
Oʻz navbatida, Igor Anatolyevich koʻrsatilgan bunday hurmat va ehtiromdan mamnun ekanini, kelgusida murabbiy sifatida yurtimiz futboli rivoji uchun bor kuch-gʻayratini safarbar qilishga tayyor ekanini bildirdi.

Игорю Шквырину вручена традиционная памятная медаль НОК
Сегодня известный представитель узбекского футбола, победитель Азиатских игр Игорь Шквырин отмечает своё 60-летие. В связи с этим в Ассоциации футбола Узбекистана состоялось мероприятие, в котором Игоря Анатольевича поздравили с юбилеем.
В торжественной встрече приняли участие представители Совета ветеранов спорта во главе с Баходиром Махситовым, Ассоциации футбола Узбекистана и сотрудники СМИ. Выступая на мероприятии, Баходир Махситович поблагодарил Игоря Шквырина за вклад в развитие отечественного футбола и вручил ему традиционную памятную медаль НОК. На встрече также свои памятные подарки вручили представители Ассоциации футбола Узбекистана, Совета ветеранов футбола, Профессиональной футбольной лиги. В ходе мероприятия Игоря Шквырина поздравили звёзды узбекского футбола Биродар Абдураимов, Тулаган Исоков, Мирджалол Косимов, Юрий Саркисян.
В свою очередь, Игорь Анатольевич выразил огромную благодарность за оказание такого почёта и уважения, отметил, что готов и впредь, как тренер, мобилизовать все свои силы на развитие отечественного футбола.