Amerikalik mutaxassis ishtirokida suzish murabbiylariga seminar oʻtkazilmoqda
Butunjahon suzish federatsiyasi (World Aquatics) bilan hamkorlik asosida amalga oshirilayotgan loyihalardan yana biri yoʻlga qoʻyildi. Bugundan Oʻzbekiston suzish federatsiyasida yosh suzuvchilar bilan ishlayotgan mahalliy murabbiylar uchun “Learn to Swim Program” (“Suzishni oʻrganish dasturi”) nomli seminar boshlandi.
Butunjahon suzish federatsiyasi shafeʼligida Yoshlar siyosati va sport vazirligi, Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi hamda mamlakat suzish federatsiyasi bilan hamkorlikda oʻtkazilayotgan mazkur loyihada yurtimizning turli hududlarida faoliyat olib borayotgan 25 nafar murabbiy ishtirok etyapti. Seminar suzish olamidagi yetakchi ekspertlaridan biri, yuqori malakali mutaxassis, amerikalik Genadius Sokolovas tomonidan olib borilmoqda.
Rejaga koʻra, baʼzi darslar seminarda qatnasha olmayotgan viloyatlardagi mutaxassislar uchun onlayn koʻrinishda ham olib boriladi. Oʻquv kursi eng soʻnggi metodika va qoʻllanmalar foydalangan holda nazariy hamda amaliy mashgʻulotlarni oʻz ichiga oladi. Mazkur seminar 4-mayga qadar davom etadi va undan soʻng yana olti kunlik kursni oʻz ichiga olgan ikkinchi bosqich oʻtkaziladi.

Стартовал очередной семинар для тренеров по плаванию
Запущен проект под названием «Learn to Swim Program» (Программа обучения по плаванию), осуществляемый с целью повышения квалификации местных тренеров для обучения детей по плаванию с раннего возраста.
Настоящий проект реализуется под эгидой Международной федерации плавания (World Aquatics) при содействии с Министерством молодёжной политики и спорта Республики Узбекистан, Национальным Олимпийским комитетом и Федерации плавания страны.
В шестидневном образовательном курсе принимают участие 25 тренеров из различных регионов страны. В целях повышения эффективности и координации действий, приглашён высококвалифицированный эксперт международного класса, представитель World Aquatics американец Генадиус Соколовас.
Согласно плану, некоторые занятия также будут проводиться в режиме онлайн для специалистов в регионах, которые не могут присутствовать на семинаре. Курс обучения состоит из теоретических и практических занятий с использованием новейших материалов, пособий и презентаций. Семинар продлится до 4 мая, после чего состоится очередной шестидневный курс для охвата большего количества тренеров с целью их обучения и ознакомления с передовыми разработками по плаванию.