Yengil atletikachilarimiz qitʼa birinchiligidagi ilk medallarini qoʻlga kiritishdi
Maʼlum qilganimizdek, bugun Toshkentda yengil atletika boʻyicha 18 yoshgacha boʻlgan sportchilar oʻrtasida Osiyo chempionati start oldi. Qitʼamizning 40 ta mamlakatidan tashrif buyurgan atletlar qatnashayotgan nufuzli musobaqada Oʻzbekiston terma jamoasi dastlabki medallarini qoʻlga kiritdi.
Biroz avval yakunlangan qizlar oʻrtasidagi uzunlikka sakrash dasturida Sharifa Davronova, yigitlar oʻrtasidagi yadro uloqtirish sektorida esa Abduazim Rahmatulloyev kumush medallarga sazovor boʻlishdi. Qayd etish joiz, Sharifa Davronova hali oldinda oʻzining sevimli uch hatlab sakrash dasturida ham medallar uchun kurash olib boradi. Batafsil:

Легкоатлеты Узбекистана завоевали первые медали ЧА
Как мы сообщали ранее, сегодня в Ташкенте стартовал чемпионат Азии по лёгкой атлетике среди спортсменов до 18 лет. Сборная Узбекистана завоевала свои первые медали на престижных состязаниях, в которых принимают участие атлеты из 40 стран континента.
В программе прыжков в длину среди девушек серебряную медаль завоевала Шарифа Давронова, а в секторе толкания ядра среди юношей на вторую ступень пьедестала почёта поднялся Абдуазим Рахматуллоев. Стоит отметить, что Шарифа Давронова будет бороться за награду в своей любимой программе тройного прыжка. Подробнее: