Ataboyev finalda, Rasulov bronza medali uchun kurashadi
Astana shahri mezbonlik qilayotgan sport kurashlari boʻyicha Osiyo chempionatining ikkinchi kunida medallar uchun kurashni davom ettiradigan atletlar nomi maʼlum boʻldi. Quvonarlisi, Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzolari ketma-ket ikkinchi kuni final yoʻllanmasiga sazovor boʻlmoqda.
-67 kg vazn toifasida ishtirok etayotgan Abror Ataboyev musobaqaga ajoyib sport formasida yetib kelganini koʻrsatib, magʻlubiyatsiz odimlamoqda. Ataboyev ortda qolgan 3 bellashuvda Firuz Mirzarajabov (Tojikiston), Xansu Ryu (Janubiy Koreya) va Almat Kebispayev (Qozogʻiston)ni dogʻda qoldirdi. Yurtdoshimiz kechki dasturda yaponiyalik Kyotaro Sogabe bilan chempionlik masalasini hal qiladi. Shuningdek, -82 kg vazn toifasida qatnashayotgan Muhammadqodir Rasulov boshqa bir yaponiyalik polvon bilan bronza medali uchun kurashadi.

Атабоев в финале, Расулов поборется за бронзовую медаль
Стали известны имена спортсменов, которые будут бороться за медали в рамках второго дня чемпионата Азии по спортивной борьбе. Отрадно отметить, что члены сборной Узбекистана второй день подряд завоевывают путёвку в финал.
Аброр Атабоев (-67 кг) в вечерней программе выступит против японца Кётаро Согабэ. На своём пути к финалу наш соотечественник одолел Фируза Мирзараджабова (Таджикистан), Хансу Рю (Южная Корея) и Алмата Кебиспаева (Казахстан). Другой наш соотечественник Мухаммадкодир Расулов (-82 кг) выступит против другого японского борца.