O'zbekiston terma jamoasi "Katta dubulg'a" turnirini yangi rekord bilan ikkinchi o'rinda yakunladi
Poytaxtimizdagi "Yunusobod sport majmuasi" mezbonlik qilgan dzyudo bo'yicha Toshkent "Katta dubulg'a" turniri nihoyasiga yetdi. Dunyoning 49 mamlakatidan tashrif buyurgan sportchilar o'rtasidagi bahslarda O'zbekiston terma jamoasi Yaponiyadan so'ng umumjamoa hisobida ikkinchi o'rinni egalladi.
Musobaqada sportchilarimiz 3 ta oltin, 1 ta kumush va 4 ta bronza, jami 8 ta medalga sazovor bo'lishdi. Murosasiz bellashuvlarda Murodjon Yo'ldoshev -73 kg, Davlat Bobonov -90 kg va Alisher Yusupov +100 kg vazn tofasida oltin medalga ega chiqishdi. Qayd etish joiz, bu "Katta dubulg'a" turnirlarida medallar soni bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi uchun yangi rekord! Musobaqa qahramonlarini yana bir bor eslab o'tamiz:
-73 kg: Murodjon Yo'ldoshev
-90 kg: Davlat Bobonov
+100 kg: Alisher Yusupov
-60 kg: Doston Ro'ziyev
-66 kg: Muhriddin Tilovov
-81 kg: Muso Sobirov
O'zbekiston Milliy Olimpiya qo'mitasi ushbu natija bilan mamlakat dzyudo federatsiyasini, sportchilarimiz va ularni tayyorlagan murabbiylarni, muxlislarimizni samimiy qutlaydi.

Сборная Узбекистана завершила домашний турнир «Большого шлема» на втором месте
Завершился Ташкентский «Большой шлем» по дзюдо, организованный в столичном спортивном комплексе «Юнусабад». В соревнованиях среди единоборцев из 49 стран мира сборная Узбекистана заняла второе место в общекомандном зачёте после Японии.
На соревнованиях отечественные спортсмены завоевали 3 золота, 1 серебро и 4 бронзы. В бескомпромиссных и захватывающих поединках в честь Муроджона Юлдошева (-73 кг), Давлата Бобонова (-90 кг) и Алишера Юсупова (+100 кг) прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан. Стоит отметить, что это новый рекорд для сборной нашей страны по количеству медалей на турнирах «Большого шлема»! Отечественные медалисты:
-70 кг: Гулноза Матниязова.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Федерацию дзюдо страны и спортсменов с достигнутым результатом, желает дальнейших успехов на мировой арене.