Onlayn mashg'ulot: O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasi
Do'stlar! Bugun siz bilan O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasining Milliy Olimpiya qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan qo'shma onlayn-mashg'ulotini baham ko'rishdan mamnunmiz.
Para-atletika bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Sardor Abduholiqov bevosita nazorati ostida intensiv mashqlar o'tkazildi. Sportchilar yuklamasi sinchkovlik bilan hisoblab chiqilib, yurak pulsi doimiy o'lchab turildi.
Milliy Olimpiya qo'mitasi prezidenti R.M. Shaabduraxmonov muhtaram Prezidentimiz topshirig'iga binoan qo'mita va vazirlik barcha imkoniyatlarni ishga solayotgani, sportchi va murabbiylarga har tomonlama ko'mak va yordam ko'rsatayotganini ta'kidladi.

Онлайн-тренировка: Национальная Паралимпийская ассоциация Узбекистана
Друзья! Сегодня мы рады поделиться с вами совместной онлайн-тренировкой Национальной Паралимпийской ассоциации Узбекистана с Национальным Олимпийским комитетом и Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан
Под внимательным контролем Сардора Абдухаликова — главного тренера сборной Узбекистана по пара-атлетике прошла интенсивная силовая тренировка. Нагрузку атлетов тщательно рассчитывали, производя регулярные замеры пульса.
Президент Национального олимпийского комитета Р.М. Шаабдурахмонов отметил, что комитет и Министерство физической культуры и спорта прилагают все усилия, чтобы выполнить поручение уважаемого Президента Республики Узбекистан и оказать всяческую поддержку и помощь спортсменам и тренерам.