Onlayn mashg'ulot: O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasi
Do'stlar! Bugun siz bilan O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasining Milliy Olimpiya qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan qo'shma onlayn-mashg'ulotini baham ko'rishdan mamnunmiz.
Para-atletika bo'yicha O'zbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi Sardor Abduholiqov bevosita nazorati ostida intensiv mashqlar o'tkazildi. Sportchilar yuklamasi sinchkovlik bilan hisoblab chiqilib, yurak pulsi doimiy o'lchab turildi.
Milliy Olimpiya qo'mitasi prezidenti R.M. Shaabduraxmonov muhtaram Prezidentimiz topshirig'iga binoan qo'mita va vazirlik barcha imkoniyatlarni ishga solayotgani, sportchi va murabbiylarga har tomonlama ko'mak va yordam ko'rsatayotganini ta'kidladi.

Friends! Today we are pleased to share with you a joint online training session of the National Paralympic Association of Uzbekistan with the National Olympic Committee and the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan
Under the careful supervision of Sardor Abdukhalikov, the head coach of the Uzbekistan national para — athletics team, an intensive strength training was held. The athletes ' workload was carefully calculated by taking regular pulse measurements.
President of the National Olympic Committee R. M. Shaabdurakhmonov noted that the committee and the Ministry of Physical Culture and Sports are making every effort to fulfill the instructions of the distinguished President of the Republic of Uzbekistan and provide all possible support and assistance to athletes and coaches.