Onlayn mashg'ulot: O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasi. 2-mashg'ulot
E'tiboringizga O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasining Milliy Olimpiya qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan ikkinchi qo'shma mashg'ulotidan videoni taqdim etamiz.
Mashg'ulotni yana bir bor para-atletika bo'yicha O'zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Sardor Abduxoliqov olib bordi. U faol chigalyozdi mashqlarini boshladi va keyin sportchilarga kuchli nazorat ostida mashg'ulotlarni davom ettirishga yordam berdi. Sportchilarning yuklamasi sinchkovlik bilan hisoblab chiqilib, puls urishi doimiy o'lchab turildi.
Onlayn-mashg'ulot yakunida Milliy Olimpiya qo'mitasi prezidenti R.M. Shaabduraxmonov muhtaram Prezidentimiz topshirig'iga binoan qo'mita va vazirlik barcha imkoniyatlarni ishga solayotgani, sportchi va murabbiylarga har tomonlama ko'mak va yordam ko'rsatilayotganini ta'kidladi.

Dear friends! Online training continues!
We present to your attention a video from the second joint online training session of the National Paralympic Association of Uzbekistan with the National Olympic Committee and the Ministry of Physical Culture and Sports of the Republic of Uzbekistan.
The training was again conducted by the head coach of the national team of Uzbekistan in para-athletics Sardor Abdukhalikov, who set the pace with an active warm-up, and then helped the athletes to conduct strength training under strict control. The athletes ' workload was carefully calculated by taking regular pulse measurements.
In conclusion, the President of the National Olympic Committee R. M. Shaabdurakhmonov noted that the committee and the Ministry of Physical Culture and Sports are making every effort to fulfill the instructions of the distinguished President of the Republic of Uzbekistan and provide all possible support and assistance to athletes and coaches.