Onlayn mashg'ulot: O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasi. 2-mashg'ulot
E'tiboringizga O'zbekiston Milliy Paralimpiya assosiasiyasining Milliy Olimpiya qo'mitasi va O'zbekiston Respublikasi jismoniy tarbiya va sport vazirligi bilan ikkinchi qo'shma mashg'ulotidan videoni taqdim etamiz.
Mashg'ulotni yana bir bor para-atletika bo'yicha O'zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Sardor Abduxoliqov olib bordi. U faol chigalyozdi mashqlarini boshladi va keyin sportchilarga kuchli nazorat ostida mashg'ulotlarni davom ettirishga yordam berdi. Sportchilarning yuklamasi sinchkovlik bilan hisoblab chiqilib, puls urishi doimiy o'lchab turildi.
Onlayn-mashg'ulot yakunida Milliy Olimpiya qo'mitasi prezidenti R.M. Shaabduraxmonov muhtaram Prezidentimiz topshirig'iga binoan qo'mita va vazirlik barcha imkoniyatlarni ishga solayotgani, sportchi va murabbiylarga har tomonlama ko'mak va yordam ko'rsatilayotganini ta'kidladi.

Онлайн-тренировка: Национальная параолимпийская ассоциация Узбекистана. 2-тренировка
Представляем вашему вниманию видео со второй совместной онлайн-тренировки Национальной параолимпийской ассоциации Узбекистана с Национальным олимпийским комитетом и Министерством физической культуры и спорта Республики Узбекистан.
Тренировку вновь проводил главный тренер сборной Узбекистана по пара-атлетике Сардор Абдухаликов, который задал темп активной разминкой, и далее помог атлетам провести силовую тренировку под чутким контролем. Нагрузку атлетов тщательно рассчитывали, производя регулярные замеры пульса.
В завершении, президент национального олимпийского комитета Р.М. Шаабдурахмонов отметил, что комитет и Министерство физической культуры и спорта прилагают все усилия, чтобы выполнить поручение уважаемого Президента Республики Узбекистан и оказать всяческую поддержку и помощь спортсменам и тренерам.
Национальный Олимпийский Комитет призывает всех спортсменов продолжать дальше работать, укреплять свое здоровье и регулярно тренироваться. А также благодарит всех тренеров и спортсменов за их стремление заниматься в домашних и необычных для них условиях.