Komiljon Toʻxtayev gigant slalomdagi ishtirokini yakunladi
Kurshevel va Maribel shaharlari (Fransiya) mezbonlik qilayotgan togʻ changʻisi boʻyicha jahon chempionatining ortda qolgan kunida erkaklar oʻrtasida gigant slalom yoʻnalishida gʻolib va sovrindorlar aniqlandi. Unda hamyurtimiz Komiljon Toʻxtayev ham ishtirok etdi.
Bahslar yakuniga koʻra, shveysariyalik Mark Odermat eng yaxshi natija bilan oltin medalni qoʻlga kiritdi. Kuchli uchlikdan Shveysariya termasining boshqa birin vakili Lui Millard va avstriyalik Marko Shvars joy olishdi. Komiljon Toʻxtayev esa kvalifikatsiyadan oʻtgan 100 nafar sportchi orasida 39-natijani qayd etdi.

Комилжон Тухтаев завершил выступление на ЧМ в программе гигантского слалома
В предпоследний день чемпионата мира по горнолыжному спорту, который проходит в городах Куршевель и Марибель (Франция), определились победители и призёры в мужском гигантском слаломе. В соревнованиях данной программы принял участие и наш соотечественник Комилжон Тухтаев.
По итогам выступлений золотую медаль с лучшим результатом завоевал швейцарец Марк Одермат. За ним расположился ещё один представитель сборной Швейцарии Луи Миллард, тройку лидеров замкнул австриец Марко Шварц. А Комилжон Тухтаев показал 39-й результат среди 100 спортсменов, прошедших квалификацию.