Jahon sportida nima gap?
• Xalqaro Olimpiya qo‘mitasi zilzila natijasida zarar ko‘rgan Turkiya va Suriyaga yordam beradi. Bu haqida tashkilot rahbari Tomas Bax ma’lum qildi.
• Milliy xokkey ligasi mutasaddilari xokkeychilarning 2026 yil Milan va Kortina d’Ampetsso shaharlarida o‘tadigan qishki Olimpiya o‘yinlarida ishtirok etish masalasini ko‘rib chiqmoqda.
• Kanvon-2024 qishki o‘smirlar Olimpiya o‘yinlari tashkiliy qo‘mitasi musobaqa medallari uchun dizaynlar konkursini e’lon qildi.
• Xalqaro dzyudo federatsiyasi (IJF) va Qozog‘iston dzyudo federatsiyasi o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi. Unga ko‘ra, 2023-2026 yillar davomida Astana yoki Almati shaharlarida “Katta dubulg‘a” tasnifiga kiruvchi musobaqalar o‘tkaziladi.

• Президент Международного Олимпийского комитета Томас Бах заявил, что Олимпийское движение поможет Турции и Сирии, пострадавшим от землетрясения.
•  Официальные лица Национальной хоккейной лиги рассматривают возможность участия спортсменов в зимних Олимпийских играх в Милане и Кортина-д’Ампеццо.
• Оргкомитет зимних юношеских Олимпийских игр Канвон-2024 объявил конкурс дизайна медалей соревнований.
• Подписано соглашение о сотрудничестве между Международной федерацией дзюдо и Федерацией дзюдо Казахстана. Согласно документу, в период с 2023 по 2026 год в городах Астана или Алматы будут проводиться турниры серии "Большого шлема".