Bu yilgi “Katta dubulgʻa” turniri “Yunusobod sport majmuasi”da oʻtadi
Maʼlumki, joriy yilning 3-5-mart kunlari poytaxtimizda dzyudo boʻyicha “Katta dubulgʻa” tasnifiga kiruvchi musobaqa boʻlib oʻtadi. Bugun Oʻzbekiston dzyudo federatsiyasida mazkur musobaqaga tayyorgarlik boʻyicha ishchi guruh yigʻilishi oʻtkazildi.
Tadbirni federatsiya raisi oʻrinbosari Zafar Qahramonov olib bordi. Yigʻilish davomida boʻlajak musobaqaga “Yunusobod sport majmuasi” mezbonlik qilishi taʼkidlandi.
Maʼlumot uchun, poytaxtimizda oʻtadigan boʻlajak turnir oʻz vaznida gʻolib boʻlgan dzyudochilarga Parij-2024 Olimpiadasi yoʻlida 500, jahon reytingi uchun 1000 reyting ochkosini taqdim qiladi.

«Турнир Большого» шлема в этом году пройдет в спортивном комплексе «Юнусабад»
Как известно, с 3 по 5 марта текущего года в нашей столице пройдут соревнования по дзюдо серии “Большого шлема”. Данный турнир считается значимым и даёт солидное количество очков в рейтинг единоборцев. На пути к Олимпийским Играм Париж-2024 - 500, а в мировой - 1000.
Сегодня в Федерации дзюдо Узбекистана состоялось заседание рабочей группы по подготовке к данным стартам года.
Мероприятие провёл заместитель председателя Федерации Зафар Кахрамонов. В ходе встречи было отмечено, что предстоящие соревнования будут организованы в спортивном комплексе “Юнусабад”.