Pedagogika fanlari doktori, professor Ahrol Ro‘ziyev 65 yoshda!
Bugun o‘zbek va jahon sportida o‘z mavqeiga ega bo‘lgan hamyurtimiz, Birlashgan kurash dunyosi vitse-prezidenti, O‘zbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi raisining o‘rinbosari Ahrol Ro‘ziyev tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ahrol Ro‘ziyev 1957 yil 16 dekabr kuni Toshkent shahrida dunyoga kelgan. O‘z umrini sport kurashlariga baxshida qilgan hamyurtimiz bugunga kelib uzoq yillik mashaqqatli mehnatlarining samarasini ko‘rmoqda. Pedagogika fanlari doktori, professor Ahrol Ro‘ziyev ayni paytda Birlashgan kurash dunyosining vitse-prezidenti sifatida faoliyat olib bormoqda. Sport kurashlari bo‘yicha terma jamoamizning bugungi kunda jahonning eng yetakchi jamoalaridan biriga aylanishida, polvonlarimiz qo‘lga kiritayotgan natijalarda ushbu mutaxassisning xizmati beqiyos.
Ahrol Ro‘ziyev 2007-2016 yillar O‘zbekiston Davlat jismoniy tarbiya institutida sport o‘yinlari va milliy sport turlari bo‘yicha kafedra professori, 2008-2014 yillarda FILA ijroqo‘m a’zosi bo‘lgan. Davlatimiz tomonidan ikkinchi darajali “Sog‘lom avlod uchun” va “Fidokorona xizmatlari uchun” ordenlari, “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi" faxriy unvoni bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Ahrol Ro‘ziyevni tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

16 Декабря 2022 2866
Сегодня наш соотечественник, занимающий почётное место в узбекском и мировом спорте, вице-президент Объединенного мира борьбы, заместитель председателя Ассоциации спортивной борьбы Узбекистана Ахрол Рузиев отмечает свой день рождения.
Ахрол Рузиев родился 16 декабря 1957 года в Ташкенте. Эта личность, посвятившая свою жизнь спортивной борьбе, до сих пор пожинает плоды своего многолетнего кропотливого труда. Заслуга этого специалиста в том, что сборная нашей страны по спортивной борьбе является одной из ведущих команд мира, неоценима.
В 2007-2016 годах Ахрол Рузиев был профессором кафедры Спортивных игр и Национальных видов спорта Узбекского государственного института физической культуры(ныне УЗГУФКС), в 2008-2014 годах работал членом исполкома FILA. За свою плодотворную деятельность был награждён орденами "Соглом авлод учун" второй степени (1999) и "Фидокорона хизматлари учун" (2004), а также почётным званием "Заслуженный тренер Республики Узбекистан"(2001).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Ахрола Рузиева с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.