O’zbekiston Milliy Olimpiya qo’mitasi barcha yurtdoshlarimizni Konstitutsiya kuni bilan qutlaydi!
Bugun 8-dekabr, O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan kun. Bundan roppa-rosa 30 yil avval tinch va osoyishta hayotimizning kafolati, mustahkam huquqiy poydevori bo‘lgan Bosh qomusimiz – O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyasi qabul qilingan.
Konstitutsiyamiz jamiyatda inson huquq va erkinliklarini ta’minlash, tinchlik va totuvlikni kafolatlash, barcha sohalarda keng ko‘lamli islohotlarni amalga oshirish uchun mustahkam zamin yaratdi.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi barcha yurtdoshlarimizni Konstitutsiya qabul qilingan kun bilan samimiy tabriklaydi. Qomusimiz tinch va osuda hayotimizni ta’minlashda, davlatchiligimizning yanada rivoj topishida, oilalarimiz farovon bo‘lishida abadiy xizmat qilsin!

НОК поздравляет всех наших соотечественников с Днём Конституции!
Наша Конституция - основной закон, который является прочным фундаментом построения демократического государства и гражданского общества, обретения страной достойного места на международной арене.
Конституция служит обеспечению прав и свобод человека, мира и согласия в обществе, а также осуществлению широкомасштабных реформ во всех сферах.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет всех наших соотечественников с Днём принятия Конституции. Пусть всегда будет мирное небо над головой, крепнет чувство гордости за нашу Родину, а взаимопонимание способствуют дальнейшему развитию государства, пусть в каждой семье будет мир и благополучие.