Rustam Yambulatovni tabriklaymiz!
Bugun oʻzbek oʻq otish sporti faxriysi, Moskva-1980 Olimpiadasi sovrindori Rustam Yambulatov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Rustam Yambulatov 1950-yil 10-noyabrda tavallud topgan. Stenddan otish boʻyicha xalqaro toifadagi sport ustasi, XXII Olimpiya oʻyinlarining kumush medal sohibi (1980), Yevropa kubogi gʻolibi. 1981-yilgi jahon chempionatiga Olimpiada sovrindori sifatida qatnashgan sportchimiz jamoaviy bellashuvlarda gʻolib (1981) boʻldi. Umumjamoa hisobida jahon chempionatining ikki karra kumush medalini (1979, 1985) qoʻlga kiritdi. Ikki karra Yevropa chempioni (1979, 1981), uch karra Yevropa kubogi sohibi (1981) boʻldi. Bir necha bor qitʼa musobaqasida sovrindorlar safidan ham joy olgan. Oʻzbekiston Oliy Kengashi Prezidiumi Faxriy yorligʻi bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Rustam Yambulatovni tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Рустама Зайнуловича!
Сегодня отмечает свой День рождения серебряный призёр XXII Олимпийских игр в трапе, обладатель Кубка Европы Рустам Ямбулатов.
Рустам Ямбулатов родился 10 ноября 1950 года. Мастер спорта международного класса по стендовой стрельбе, серебряный призёр XXII Олимпийских игр (1980), обладатель Кубка Европы. Победитель чемпионата мира в командных соревнованиях 1981 года, где участвовал в качестве Олимпийского призёра. Двукратный серебряный призёр чемпионатов мира (1979, 1985) в командном зачёте. Двукратный чемпион Европы (1979, 1981), трёхкратный обладатель Кубка Европы (1981). Неоднократно попадал в число призёров континентальных соревнований. Награждён Почётной Грамотой Президиума Верховного Совета Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает ему успехов и всех благ.