Dzyudo boʻyicha eng yosh Olimpiada chempioni Ilias Iliadisni tabriklaymiz!
Bugun dzyudo boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi bosh murabbiyi, ushbu sport turida eng yosh Olimpiada chempioni boʻlgan Ilias Iliadis tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Ilias Iliadis 1986-yil 10-noyabrda Gruziyada tavallud topgan. Sportchilik faoliyatini Gretsiya jamoasi bilan bogʻlagan Iliadis Afina-2004 Olimpiya oʻyinlarida 17 yoshida chempionga aylandi. London-2012 Olimpiadasida esa bronza medalini qoʻlga kiritdi. Shuningdek, uning hisobida jahon chempionatlarining 3 ta oltin, 2 ta kumush va 1 ta bronza medallari mavjud. Iliadis 3 yildan beri Oʻzbekiston terma jamoasida murabbiylik qilmoqda va uning qoʻl ostida polvonlarimiz yangi marralarni zabt etishmoqda. Joriy yil mamlakatimizda birinchi bor oʻtkazilgan dzyudo boʻyicha kattalar oʻrtasidagi jahon chempionatida jamoamizning 2 ta oltin medal bilan umumjamoa hisobida kuchli uchlikdan joy olishida ushbu mutaxassisning xizmati beqiyos.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Ilias Iliadisni tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilaydi.

Поздравляем Илиаса Илиадиса!
Сегодня свой День рождения отмечает главный тренер Национальной сборной Узбекистана по дзюдо, самый молодой Олимпийский чемпион в данном виде спорта Илиас Илиадис.
Илиас Илиадис родился 10 ноября 1986 года в Грузии. Связав свою спортивную карьеру со сборной Греции, Илиадис стал чемпионом Олимпийских игр 2004 года в Афинах в возрасте 17 лет. А на Олимпиаде Лондон-2012 он завоевал бронзовую медаль. Также на его счету 3 золотые, 2 серебряные и 1 бронзовая награды чемпионатов мира. Илиадис уже 3 года тренирует сборную Узбекистана, и под его руководством наши дзюдоисты достигают новых высот. В частности, впервые в истории Узбекистана Национальная команда по данной дисциплине на недавнем первенстве планеты в общем зачёте вошла в тройку лучших, завоевав 2 золотые медали.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет именинника с Днём рождения, желает крепкого здоровья и долгих лет жизни.