Bugun Turkiyaning Konya shahrida karatening WKF yoʻnalishi boʻyicha oʻsmirlar va yoshlar oʻrtasida jahon chempionati start oladi. Musobaqadan avval Butunjahon karate federatsiyasining Kongressi oʻtkazilib, unda tashkilot prezidentligiga saylov boʻlib oʻtdi.
Xalqaro tashkilot rahbarligiga birgina uning amaldagi prezidenti Antonio Espinosning nomzodi ilgari surildi. Deyarli barcha milliy federatsiyalar ushbu nomzodni qoʻllab-quvvatlashdi va A.Espinos yana 6 yil muddatga WKF prezidenti etib saylandi.
Maʼlumot uchun, ispaniyalik ushbu mutaxassis 1998-yildan buyon Butunjahon karate federatsiyasini boshqarib kelmoqda. Bugun boshlanadigan dunyo birinchiligida Oʻzbekiston terma jamoasi ham 16 nafar sportchi bilan ishtirok etadi.

Антонио Эспинос переизбран президентом Всемирной федерации каратэ
Сегодня в Конье стартует чемпионат мира среди юниоров и молодёжи по карате WКF. В преддверии первенства планеты состоялся Конгресс Всемирной федерации каратэ, на котором состоялись выборы президента Организации.
В руководство Международной организации был выдвинут только один кандидат-её действующий глава Антонио Эспинос. Практически все Национальные федерации поддержали этого кандидата, и A.Эспинос избрали президентом WКF ещё на 6 лет.
Испанский специалист возглавляет Всемирную федерацию карате с 1998 года. В мировом первенстве, которое начнётся сегодня, также примет участие сборная Узбекистана, в состав которой вошли 16 единоборцев.