Tavallud ayyomingiz muborak boʻlsin, Oybek Omilovich!
Bugun Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi, “Doʻstlik” ordeni sohibi Oybek Kasimov oʻz tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Oybek Omilovich Kasimov 1980-yil Toshkentda tugʻilgan. Jahon iqtisodiyoti va diplomatiyasi universitetini tamomlagan. Shundan soʻng Oybek Omilovich oʻz faoliyatini sport bilan bogʻladi. Dastlab “Paxtakor” futbol klubi va Toshkent shahar futbol federatsiyasi rahbariyatida turli lavozimlarda, keyinchalik Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bosh kotibi, Jismoniy tarbiya va sport vazirining birinchi oʻrinbosari sifatida samarali faoliyat olib bordi. Shuningdek, u Oʻzbekiston regbi federatsiyasi raisi oʻrinbosari, Oʻzbekiston tekbol federatsiyasi raisi sifatida yurtimizda ommaviy sport targʻibotini kuchaytirishga oʻz hissasini qoʻshmoqda.
Rio-2016 va Tokio-2020 yozgi Olimpiya oʻyinlarida delegatsiyamizning muvaffaqiyatli ishtirokida Oybek Omilovichning ham hissasi katta. Yurtimizda Olimpiya harakatini rivojlantirish, jismoniy tarbiya va sportni targʻib qilish, yoshlarni vatanga sadoqat ruhida tarbiyalashdagi xizmatlari evaziga 2016-yilda davlatimiz tomonidan “Doʻstlik” ordeni bilan taqdirlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oybek Kasimovni tavallud ayyomi bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

26 Августа 2022 5047
Сегодня Генеральный секретарь Национального Олимпийского комитета, обладатель государственной награды – ордена «Дустлик» Ойбек Касимов празднует свой День рождения.
Ойбек Омилович Касимов родился в 1980 году в Ташкенте. Окончил Университет мировой экономики и дипломатии. Из-за глубокой любви и преданности к спорту Ойбек Омилович связал свой жизненный путь с данной сферой. Вначале он плодотворно работал на различных должностях в руководстве футбольного клуба «Пахтакор» и Федерации футбола города Ташкента, а затем в качестве Генерального секретаря Национального Олимпийского комитета, первого заместителя Министра физической культуры и спорта. Будучи заместителем председателя Федерации регби Узбекистана и председателем Федерации текбола страны, он также вносит свой неотъемлемый вклад в усиление пропаганды массового спорта в нашей стране.
Эта личность, имеющая глубокое уважение не только среди спортивного общества нашей страны, но и за её пределами. Его высокоинтеллектуальным знаниям и грамотным управлением восхищаются многие зарубежные эксперты, которые не раз отмечали это во время самых крупных международных мероприятий.
Ойбек Омилович внёс весомый вклад в успешное участие отечественной делегации в Олимпийских играх Рио-2016 и Токио-2020. За заслуги в развитии Олимпийского движения в Узбекистане, пропаганде физической культуры и спорта, воспитании молодёжи в духе патриотизма в 2016 году награждён государством орденом «Дустлик».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Ойбека Касимова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни, дальнейших успехов на своём нелёгком поприще, семейного благополучия и самого наилучшего.