Sherzod Tashmatov taekvondo va velosport bo‘yicha terma jamoamiz vakillari bilan uchrashdi
Milliy Olimpiya qo‘mitasi raisi o‘rinbosari, O‘zbekiston taekvondo assotsiatsiyasi rahbari Sherzod Tashmatov ayni paytda Konya shahrida bo‘lib turgan taekvondo va velosport bo‘yicha terma jamoalarimiz bazasiga tashrif buyurib, ularning sharoitlarini yaqindan o‘rgandi.
Dastlab taekvondo bo‘yicha sportchi va murabbiylar shtabi bilan yig‘ilish o‘tkazildi. Unda Sherzod Rixsibayevich har bir jamoa vakili bilan birma bir suhbatlashib, ularning musobaqaga olib borgan tayyorgarligi bilan tanishdi. So‘z o‘rnida bo‘lajak u Islom birdamligi o‘yinlarining ahamiyati, oldinga qo‘yilgan vazifalar xususida to‘xtalib, barchadan bellashuvlar davomida bor kuch va imkoniyatlarini ishga solishlarini so‘radi. Shuningdek, musobaqaga tayyorgarlik ko‘rish uchun davlatimiz tomonidan yaratib berilgan sharoitlar haqida to‘xtalar ekan, bunga munosib ravishda yurtimizga chiroyli g‘alabalar bilan qaytish zarurligini ta’kidladi.
Kunning ikkinchi yarmida MOQ raisi o‘rinbosari velotrek bazasida terma jamoamizning mashg‘ulotlarini kuzatdi. Jarayon davomida O‘zbekiston velosiped sporti federatsiyasi bosh kotibi Kozim O‘rinboyxo‘jayev hamda bosh murabbiy Gleb Groysman bilan sportchilarimizning tayyorgarligi, ruhiy va jismoniy holati haqida suhbatlashdi. Eslatib o‘tamiz, musobaqa doirasida dastlab velotrek bo‘yicha terma jamoamiz 5 avgustdan bahslarga kirishadi.
Har ikki uchrashuv davomida Sherzod Tashmatov mutasaddilarga atletlarimizning kerakli natijalarga erishishlari uchun barcha kerakli sharoitlarni yaratib berish, ularning salomatligini qattiq nazorat qilish bo‘yicha kerakli tavsiyalarni berib o‘tdi.

Шерзод Ташматов встретился с представителями сборной Узбекистана по таэквондо WT и велоспорту
Заместитель председателя Национального Олимпийского комитета, глава Ассоциации таэквондо Узбекистана Шерзод Ташматов посетил базу сборных команд по таэквондо и велоспорту, которая в настоящее время находится в городе Конья, и поближе ознакомился с их условиями.
Сначала было проведено совещание со спортсменами и тренерским штабом по таэквондо. Шерзод Рихсибаевич побеседовал с представителями каждой команды и ознакомился с их подготовкой к соревнованиям. Он ещё раз напомнил на сколько значимы Игры Исламской солидарности, отметил задачи, которые стоят перед делегацией, и попросил всех приложить все усилия в ходе соревнований. Говоря об условиях, созданных нашим государством для подготовки к комплексным состязаниям, он отметил, что, соответственно, необходимо вернуться в страну с медалями.
Во второй половине дня заместитель председателя НОК наблюдал за тренировками сборной по велоспорту. В ходе визита Шерзод Ташматов вместе с Генеральным секретарём Федерации велосипедного спорта Узбекистана Козимом Уранбойходжаевым и главным тренером Глебом Гройсманом обсудили подготовку, психологическое и физическое состояние спортсменов. Напомним, что в рамках соревнований сборная Узбекистана по велотреку первыми начнёт своё участие в Играх Исламской солидарности с 5 августа.
В ходе посещения представителей обеих сборных Шерзод Ташматов дал ответственным лицам необходимые рекомендации по созданию всех необходимых условий для достижения отечественными атлетами желаемых результатов, по жёсткому контролю за их здоровьем.