Oʻzbekiston uchun ilk Olimpiada medalini taqdim qilgan Armen Bagdasarov 50 yoshda!
Armen Yuryevich Bagdasarov 1972-yil 31-iyul kuni Toshkentda tugʻilgan. Dzyudo boʻyicha Atlanta-1996 yozgi Olimpiya oʻyinlarining kumush medali sohibi. Eʼtiborlisi, aynan ushbu medal mustaqil Oʻzbekistonning yozgi Olimpiya oʻyinlarida qoʻlga kiritgan ilk yutugʻi hisoblanadi. Armen Yuryevich koʻp yillar davomida Oʻzbekiston dzyudo federatsiyasi rahbariyatida samarali mehnat qilgan. Hozirda Xalqaro dzyudo federatsiyasida Hakamlar hayʼati direktori lavozimida faoliyat olib bormoqda. “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sportchi“, “Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi” faxriy unvonlari hamda “Mehnat shuhrati” ordeni sohibi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Armen Bagdasarovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Сегодня первый призёр Независимого Узбекистана на Летних Олимпийских играх, мастер по дзюдо Армен Багдасаров празднует свой День рождения.
Армен Юрьевич Багдасаров родился 31 июля 1972 года в Ташкенте. Серебряный призёр Летней Олимпиады 1996 года в Атланте. Следует отметить, что это первая медаль в истории Независимого Узбекистана на летних Олимпийских играх. Армен Багдасаров долгие годы работал в составе руководства Федерации дзюдо Узбекистана. В настоящее время продолжает свою деятельность в качестве директора судейского департамента Международной федерации дзюдо. Обладатель почётных званий «Заслуженный мастер спорта Узбекистана», «Заслуженный тренер Узбекистана», ордена «Мехнат шухрати».
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана искренне поздравляет Армена Багдасарова с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и долгих лет жизни.