Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitovni tabriklaymiz!
Uzoq yillardan beri oʻzbek sporti rivoji uchun katta xizmat qilib kelayotgan taniqli arbob, Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi Bahodir Maxsitov bugun tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Bahodir Maxsitovich Maxsitov 1948-yil 30-iyul kuni Toshkent viloyatida tugʻilgan. 1976-yil Toshkent Davlat universitetini tamomlagan. Bahodir Maxsitovich universitetni tamomlagach uzoq yillar sud-huquq tizimida, shu jumladan, Shayxontohur tumani va Toshkent shahar sudida, Oʻzbekiston Respublikasi Adliya vazirligida bir necha lavozimlarda samarali mehnat qilgan. 1994-1995-yillar Toshkent viloyati Boʻka tumani hokimi, 1995-2002-yillar Oʻzbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport davlat qoʻmitasi raisi boʻlgan. 2002-2003-yillar Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti devonida ishladi. 2020-yil dekabrdan Oʻzbekiston sport faxriylari kengashi raisi lavozimida oʻzbek sporti rivoji uchun xizmat qilmoqda. U kishining uzoq yillik mehnati davlatimiz tomonidan “Mehnat shuhrati” ordeni, “Qoraqalpogʻiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan madaniyat xodimi” faxriy unvoni bilan mukofotlangan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Bahodir Maxsitovni tavallud kuni bilan tabriklab, u kishiga uzoq umr, sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем председателя Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходира Махситова!
Известный деятель, долгие годы служащий на пути развития узбекского спорта, председатель Совета ветеранов спорта Узбекистана Баходир Махситов сегодня отмечает свой День рождения.
Баходир Махситович Махситов родился 30 июля 1948 года в Ташкентской области. В 1976 году окончил Ташкентский государственный университет. После окончания вуза Баходир Махситович долгие годы плодотворно работал на нескольких должностях в судебно-правовой системе, в том числе в Шайхантахурском районном и Ташкентском городском судах, в Министерстве юстиции Республики Узбекистан. В 1994-1995 годах был хокимом Букинского района Ташкентской области, в 1995-2002 -председателем Государственного комитета Республики Узбекистан по физической культуре и спорту. В 2002-2003 гг работал в Аппарате Президента Республики Узбекистан. С декабря 2020 года служит в должности председателя Совета ветеранов спорта Узбекистана. За многолетний труд он был награждён государством орденом “Мехнат шухрати”, почётным званием “Заслуженный работник культуры Республики Каракалпакстан”.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Баходира Махситова с Днём рождения, желает ему всех благ, крепкого здоровья и долгих лет жизни.