Yosh kurashchilarimiz qitʼa chempionatida oʻn uchta medal qoʻlga kiritishdi
Bahrayn poytaxti Manama shahrida sport kurashlari boʻyicha yoshlar oʻrtasidagi Osiyo chempionati oʻz yakuniga yetdi. Unda ishtirok etgan terma jamoamiz musobaqani 13 ta medal bilan tugatdi.
Soʻnggi kun dasturida erkin kurash boʻyicha bellashuvlar boʻlib oʻtdi. Unda bronza medali uchun gilamga chiqqan Arslan Rahimov (-61 kg) moʻgʻulistonlik Enxbold Enxbatni 8-2, -92 kg vazndagi Ravshanbek Jumaboyev esa koreyalik Cha Seo Xyunni 10-2 hisobida taslim etib, sovrindorlar qatoridan joy olishdi. Afsuski, yana ikki vakilimiz mazkur bosqichda imkoniyatni boy berib qoʻydi.
Shu tariqa, sport kurashlari boʻyicha yoshlar terma jamoamiz musobaqani 2 ta oltin, 3 ta kumush va 8 ta bronza medallari bilan yakunladi. Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Oʻzbekiston sport kurashlari assotsiatsiyasi va jamoamizni ushbu natija bilan tabriklab qoladi.

Молодые борцы Узбекистана завершили ЧА с 13 медалями
Завершилось молодёжное первенство континента по спортивной борьбе, которое в эти дни проходило в столице Бахрейна. Участвовавшие в нём представители сборной Узбекистана завоевали 13 наград различного достоинства.
В заключительный день соревнований лучших определяли среди вольников. Бронзовых наград удостоились Арслан Рахимов (-61 кг) и Равшанбек Джумабаев (-92 кг). К сожалению, ещё два наших соотечественника не смогли преодолеть квалификационный барьер.
Таким образом, молодёжная команда нашей страны завершила чемпионат Азии с 2 золотыми, 3 серебряными и 8 бронзовыми наградами. Национальный Олимпийский комитет поздравляет Ассоциацию спортивной борьбы Узбекистана с достигнутым результатом и желает дальнейших успехов.