Manama shahri (Bahrayn) mezbonlik qilayotgan sport kurashlari bo‘yicha yoshlar o‘rtasidagi Osiyo chempionatida yana bir kun ortda qoldi. Quvonarlisi, unda bahs olib borgan 3 nafar qizimiz shohsupaga ko‘tarildi.
-57 kg vazn toifasida gilamga chiqqan Layloxon Sobirova barcha raqibalarini mag‘lubiyatga uchratib, qit’a chempionligini qo‘lga kiritdi. -53 kg vazn toifasida Dilshoda Matnazarova aylana tizimda o‘tgan bellashuvlar yakunida kumush medalga sazovor bo‘lgan bo‘lsa, -62 kg vaznda Rushana Abdirasulova shohsupaning uchinchi pog‘onasidan joy oldi.
Shu tariqa, kurashchi qizlarimiz qit’a birinchiligini 1 tadan oltin va kumush, shuningdek, 2 ta bronza medali bilan yakunlashdi. Ahamiyatliisi, ushbu natija bilan ayollar terma jamoamiz Yaponiya va Hindistondan so‘ng umumjamoa hisobida uchinchi o‘rinni egalladi. Endi yosh erkin kurash ustalari o‘z mahoratlarini namoyish etadilar.

Представительницы сборной Узбекистана по женской борьбе завоевали награды ЧА
Очередной день турнира молодёжного чемпионата Азии по спортивной борьбе, который проходит в городе Манама (Бахрейн) подарил болельщикам узбекского спорта хорошее настроение. На пьедестал почёта поднялись 3 наши соотечественницы.
Лайлохон Собирова, выступающая в весовой категории до 57 кг, одолела всех своих соперниц и стала чемпионкой континентального первенства. В весе до 53 кг Дилшода Матназарова по итогам состязаний, прошедших по круговой системе, завоевала серебряную медаль, а в категории до 62 кг Рушана Абдирасулова заняла третье место.
Таким образом, делегация Узбекистана по женской борьбе завершила континентальное первенство по 1 золотой и серебряной, а также 2 бронзовыми наградами. Примечательно, что с таким результатом наши соотечественницы заняли третье место в общекомандном зачёте, пропустив вперёд сборные Японии и Индии. Теперь за награды чемпионата Азии будут бороться представители вольной борьбы.