Bokschilarimiz “Yelorda kubogi”da 16 ta medalga sazovor bo‘lishdi
Qozog‘istonning Nur-Sulton shahrida boks bo‘yicha xalqaro "Yelorda kubogi" musobaqasi o‘z nihoyasiga yetdi. Kuchli boks maktabiga ega bo‘lgan 10 dan ortiq mamlakat vakillari ishtirok etgan turnirda hamyurtlarimiz 16 ta medal jamg‘arishdi.
Ma’lum qilganimizdek, bugun turnirning final bahslari bo‘lib o‘tdi. Murosasiz janglar yakunida Lazizbek Mullojonov hamda Nigina O‘ktamova oltin medallarga sazovor bo‘lishdi. Musobaqa yakuniga ko‘ra, O‘zbekiston erkaklar va ayollar terma jamoalari 2 ta oltin, 5 ta kumush va 9 ta bronza medallarini qo‘lga kiritdi. Terma jamoamiz safida quyidagi bokschilar sovrindor bo‘lishdi:
-54 kg: Nigina O‘ktamova
+92 kg: Lazizbek Mullojonov
-50 kg: Sabina Boboqulova
-57 kg: Sitora Turdibekova
-75 kg: Saidjamshid Jafarov
-48 kg: Marjona Savriyeva
-66 kg: Navbahor Hamidova
-75 kg: Sohiba Ro‘zmetova
-51 kg: Shahzod Muzaffarov
-60 kg: Adhamjon Muhiddinov
-63,5 kg: Mujibillo Tursunov
+92 kg: Jahongir Zokirov.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi O‘zbekiston boks federatsiyasi va sportchilarimizni mazkur musobaqada qo‘lga kiritilgan muvaffaqiyat bilan samimiy qutlaydi.

Узбекские боксёры завоевали 16 медалей на "Кубке Елорды"
В казахстанском городе Нур-Султан завершился международный турнир по боксу "Кубок Елорды". На турнире, в котором приняли участие представители более 10 стран, наши соотечественники завоевали 16 медалей.
Как мы сообщали ранее, сегодня состоялись финальные встречи. По итогам бескомпромиссных боёв Лазизбек Мулложонов и Нигина Уктамова завоевали золотые медали. В результате мужская и женская сборные Узбекистана завоевали 2 золотые, 5 серебряных и 9 бронзовых медалей.
-51 кг: Шахзод Музаффаров
+92 кг: Джахонгир Зокиров.
Национальный Олимпийский комитет искренне поздравляет Федерацию бокса Узбекистана и спортсменов с этим успехом.