Murodjon Xolmurodov 40 yoshda!
Bugun velosport boʻyicha Oʻzbekiston terma jamoasi aʼzosi Murodjon Xolmurodov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Murodjon Xolmurodov 1982-yil 11-iyun kuni Xorazm viloyati Gurlan tumanida dunyoga kelgan. Koʻp yillar davomida nufuzli musobaqalarda mamlakatimiz sharafini munosib himoya qilib kelmoqda. 2013-yil Hindistonning Nyu-Dehli shahrida oʻtkazilgan Osiyo chempionatining ikki karra gʻolibi, 2011 va 2019-yilgi qitʼa birinchiliklari sovrindori. Sportchimiz 2018-yil Indoneziyada oʻtkazilgan Osiyo oʻyinlarida shosseda oʻtkazilgan individual vaqt poygasida kumush medalni qoʻlga kiritgan. London-2012 va Tokio-2020 Olimpiya oʻyinlarida shossedagi guruh poygasi dasturlarida ishtirok etgan.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi sportchimizni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, unga uzoq umr va sihat-salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Муроджона Холмурадова!
Сегодня представитель сборной Узбекистана по велосипедному спорту Муроджон Холмурадов празднует своё 40-летие.
Муроджон Холмурадов родился 11 июня 1982 года в Хорезмской области. На протяжении многих лет достойно защищал честь Узбекистана в престижных международных соревнованиях.
Двукратный чемпион Азии по велоспорту (победитель в индивидуальной гонке на время и по групповой гонке), призёр континентальных чемпионатов 2011 и 2019 годов. Серебряный призёр Азиатских игр 2018 года в индивидуальной гонке на время. Участник Олимпийских игр Лондон-2012 и Токио-2020 (шоссе, групповая гонка).
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Муроджона с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья, ярких побед и дальнейших успехов.