IJF mutasaddilari jahon chempionatiga tayyorgarlikni ko‘zdan kechirishdi
Ma’lumki, 6-13 oktyabr kunlari poytaxtimiz dzyudo bo‘yicha kattalar o‘rtasidagi jahon chempionatiga mezbonlik qiladi. Sakkiz kun davomida dunyoning eng kuchli dzyudochilari «Humo Arena» tatamilarida jahon chempionati medallari hamda qimmatli reyting ochkolari uchun o‘zaro bellashadilar. Ayni paytda yurtimizda ilk bor tashkil etilayotgan bo‘lajak dunyo birinchiligiga katta tayyorgarlik ishlari olib borilyapti.
Xususan, bugun Xalqaro dzyudo federatsiyasi (IJF) mutasaddilari jahon chempionati o‘tkaziluvchi «Humo Arena»ni ko‘zdan kechirishdi. IJF bosh referi direktori Armen Bagdasarov va tashkilot Sport qo‘mitasi kotibi Abdulla Muradov asosiy bellashuvlar hamda mashg‘ulot o‘tkaziladigan zal, kiyinish-yechinish xonalari, matbuot anjumani, flesh intervyu uchun mo‘ljallangan mikst-zona va musobaqaga xizmat qiladigan boshqa ob’ektlar bilan yaqindan tanishishdi.
IJF mutasaddilari O‘zbekiston dzyudo federatsiyasi qoshida tuzilgan Ishchi guruhga o‘z tavsiyalarini berishdi.

Официальные лица осмотрели подготовку к ЧМ Ташкент-2022
Как известно, с 6 по 13 октября в нашей столице пройдёт чемпионат мира по дзюдо среди взрослых. В течение восьми дней сильнейшие единоборцы планеты будут соревноваться на татами "Хумо Арена" за медали ЧМ и ценные рейтинговые очки. В настоящее время в стране ведётся большая подготовительная работа к предстоящему первенству планеты.
В частности, сегодня официальные лица Международной федерации дзюдо (IJF) осмотрели «Хумо Арену», где будет проходить чемпионат мира. Генеральный рефери директор IJF Армен Багдасаров и секретарь Спортивного комитета Организации Абдулла Мурадов ознакомились с залами, где будут проходить основные соревнования и тренировки, раздевалками, микст-зоной для пресс-конференций, флеш-интервью и другими объектами, обслуживающими состязания.
Должностные лица IJF дали свои рекомендации рабочей группе, созданной при Федерации дзюдо Узбекистана.