Oʻzbekiston oʻz guruhida birinchi oʻrin bilan chorak finalga yoʻl oldi
Futbol boʻyicha Oʻzbekiston Olimpiya terma jamoasi mamlakatimizda oʻtkazilayotgan U23 Osiyo kubogi guruh bosqichidagi ishtirokini muvaffaqiyatli yakunladi. Soʻnggi turda Eronga qarshi bahs olib borgan yoshlarimiz 1:1 hisobini qayd etishdi.
Uchrashuvning 22-daqiqasida Otabek Joʻraqoʻziyev hisobni ochishga muvaffaq boʻldi. Ikkinchi boʻlimda bor eʼtiborini hujumga qaratgan eronliklar 62-daqiqada oʻz maqsadlariga yetishishdi. Gol muallifi Ariya Yusufiy. Oʻyinning qolgan qismida darvozalarga boshqa toʻp kiritilmadi va jamoalar oʻz hisoblariga 1 ochkodan qoʻshib qoʻyishdi.
U23 Osiyo kubogi
Oʻzbekiston 1 – 1 Eron
Gollar: Otabek Joʻraqoʻziyev 22ʻ – Ariya Yusufiy 62ʻ
Shu tariqa, “A” guruhida 7 ochko jamgʻargan Temur Kapadze shogirdlari 1-oʻrin bilan chorak finalga yoʻl oldilar. Maʼlum qilganimizdek, yigitlarimiz yarim final chiptasi uchun 11-iyun kuni Iroq jamoasini magʻlub etishi kerak.
Guruhdagi ikkinchi uchrashuvda 0:2 hisobida ortda qolayotib, ajoyib kambek uyushtirgan Turkmaniston 4 ochko toʻplagan holda 2-oʻrinni qoʻlga kiritdi. Ularning chorak finaldagi raqibi “В” guruhi gʻolibi Avstraliya boʻladi.

Кубок Азии-2022: Узбекистан вышел в плей-офф с первого места в своей группе
Олимпийская сборная Узбекистана по футболу успешно завершила выступление на групповом этапе Кубка Азии до 23 лет. В последнем туре подопечные Тимура Кападзе сыграли вничью с Ираном со счётом 1:1.
На 22-й минуте встречи Отабек Джуракузиев открыл счёт. Иранцы, которые сосредоточили своё внимание на атаке только во втором тайме смогли реализовать свою цель (на 62-й минуте). Автор гола-Ария Юсуфий. В оставшееся время матча игрокам не удалось поразить ворота соперника, и команды прибавили на свой счёт по 1 очку.
Кубок Азии до 23 лет по футболу:
Узбекистан 1 – 1 Иран
Голы: Отабек Джуракузиев 22' – Ария Юсуфий 62'
Таким образом, ученики Тимура Кападзе, набравшие 7 очков, вышли в четвертьфинал с 1-го места с подгруппы "А". Как мы сообщали ранее, теперь ребятам предстоит встреча 1/4 финала, в которой им противостоит сборная Ирака. Матч состоится 11 июня.
Туркменистан в этой же группе заняла 2-е место, набрав 4 очка. Их соперником по четвертьфиналу стала победительница группы "В" - Австралия.