Temur Kapadze: “Turnirga aʼlo darajada tayyorgarlik koʻrdik”
1-19-iyun kunlari Oʻzbekiston 23 yoshgacha boʻlgan futbolchilar oʻrtasida Osiyo kubogiga mezbonlik qiladi. Bugun musobaqadan avval “A” guruhi jamoalarining murabbiylari ishtirokida matbuot anjumani oʻtkazildi. Unda Oʻzbekiston yoshlar terma jamoasi bosh murabbiyi Temur Kapadze ishtirok etdi.
«Yurtimizda bunday musobaqa oʻtkazilayotganidan xursandmiz. Turnirga aʼlo darajada tayyorgarlik koʻrdik. Oʻylaymanki, chempionat yaxshi darajada oʻtadi. Mehmonlarga ham omad tilayman. Ertaga qiziq oʻyin boʻladi. Osiyo kubogining final bosqichida oson raqib boʻlmaydi. Bunday bosqichga faqat kuchlilar keladi. Ertangi bahsga tayyormiz va unga kerakli rejalarimiz bor. Oʻylaymanki, hammasi biz oʻylagandek kechadi. Albatta, har bir jamoa turnirda gʻalaba qozonishni maqsad qiladi. Buning birinchi navbatda guruhdan chiqish lozim. Shuning uchun hozir bor eʼtiborimizni pley-off bosqichiga qaratamiz» – dedi Temur Kapadze.
Eslatib oʻtamiz, ertaga Osiyo kubogining “A” guruhi 1-turidan oʻrin olgan Oʻzbekiston va Turkmaniston jamoalarining oʻyini soat 20:30 da “Paxtakor” markaziy stadionida boshlanadi.

Тимур Кападзе: "Мы отлично подготовились к турниру"
С 1 по 19 июня Узбекистан примет Кубок Азии по футболу среди игроков до 23 лет. Сегодня перед престижным турниром состоялась пресс-конференция с участием тренеров команд группы "А". В ней присутствовал и главный тренер молодёжной сборной Узбекистана Тимур Кападзе.
"Мы рады, что состязания такого ранга проводятся в нашей стране. Мы отлично подготовились к турниру. Думаю, чемпионат пройдёт на достойном уровне. Я также желаю удачи гостям. Завтра будет интересная игра. На финальном этапе Кубка Азии не будет лёгких соперников. К такой стадии доходят только сильные. Мы готовы к завтрашнему матчу, и у нас имеются свои планы. Думаю, что всё пройдет так, как мы задумали. Конечно, каждая команда стремится выиграть турнир. Для этого в первую очередь необходимо выйти из группы. Поэтому сейчас мы сосредоточимся на плей-офф”, – сказал Темур Кападзе.
Напомним, завтра в 20:30 на Центральном стадионе “Пахтакор” состоится матч сборных Узбекистана и Туркменистана, занявших 1-е место в группе “А” Кубка Азии.