Kilian Mbappe Parij-2024 Olimpiya oʻyinlarida qatnashadi
Fransiya terma jamoasi va PSJ klubi hujumchisi Kilian Mbappe 2 yildan soʻng oʻz yurtida boʻlib oʻtadigan Olimpiya oʻyinlarida ishtirok etmoqchi. Bu haqida Xalqaro Olimpiya qoʻmitasi maʼlum qildi.
Manbada aytilishicha, Olimpiya oʻyinlarida toʻp tepish futbolchining bolalikdagi orzusi. Bu haqida 2018-yilgi jahon chempioni Kilianning oʻzi shunday deydi:
“Jamoam bilan yangi shartnoma imzolanayotgan vaqtda Olimpiadada qatnashishim haqida kelishib olingan. Bu mamlakatimiz sporti uchun katta voqelik. 1924-yilgi Olimpiadadan roppa-rosa 100-yil oʻtib Parij yana 4 yillikning eng muhim sport musobaqasini qabul qiladi. 2012-yil Londonda oʻtgan bahslarni tomosha qilar ekanman, menda Olimpiya oʻyinlarida oʻynash istagi paydo boʻlgan. Menimcha bu har qanday futbolchining orzusi. Umid qilamanki, bu imkoniyat menga nasib etadi”.

Килиан Мбаппе примет участие в Олимпийских играх Париж-2024
Нападающий сборной Франции и клуба ПСЖ Килиан Мбаппе намерен принять участие в Олимпийских играх, которые пройдут в его родной стране через 2 года. Об этом сообщил Международный Олимпийский комитет.
По словам источника, принимать участие в Олимпийских играх-мечта футболиста с детства. Вот что говорит об этом сам чемпион мира 2018 года Килиан:
“Когда подписывался новый контракт с моей командой, было согласовано, что я буду участвовать в Олимпиаде. Данные старты - огромное событие для спорта нашей страны. Ровно через 100 лет после Олимпиады 1924 года Париж снова примет главные старты четырёхлетия. Наблюдая за матчами в Лондоне в 2012 году, у меня возникло сильное желание сыграть на Олимпийских играх. Думаю, что это мечта любого футболиста. Надеюсь, что мне представится такая возможность”.