BAAning marhum prezidenti xotirasiga ehtirom koʻrsatildi
13-may kuni BAA Prezidenti Shayx Xalifa bin Zoid Ol Nahayon dunyodan koʻz yumdi. Bugun Oʻzbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vazirligi va MOQ rahbariyati marhum davlat rahbarining vafoti yuzasidan BAAning Oʻzbekistondagi elchixonasiga tashrif buyurib, Amirlik xalqiga chuqur hamdardlik izhor qildi.
Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov va uning oʻrinbosari Shahrullo Mahmudov, MOQ Bosh kotibi Oybek Kasimovni BAAning Oʻzbekistondagi Favqulodda va Muxtor elchisi Said Matar Sulton Al Siri Al Kamzi qarshi oldi. Mutasaddilarimiz suhbat davomida Shayx Xalifaning uzoq yillar davomida oʻz yurtini halollik va adolat bilan boshqargani, ayniqsa, mamlakatda sport rivojiga alohida eʼtibor qaratganini xotirlashdi.
Shundan soʻng Adham Ikramov elchixonaga oʻzining hamdardlik tilaklarini yozib qoldirdi:
“Oʻzbekiston Respublikasi Sportni rivojlantirish vazirligi va Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi BAA Prezidenti Shayx Xalifa bin Zoid Ol Nahayon vafotidan chuqur qaygʻuda.
Shayx Xalifa halol inson, adolatli rahbar boʻlib, butun umrini xalqiga xizmat qilish, davlatini yuksaltirishga bagʻishladi. Shunday qaygʻuli vaqtda biz marhumning oilasi hamda BAA xalqi bilan birgamiz. Ular uchun duodamiz!

Почтили память покойного президента ОАЭ
13 мая скончался Президент Объединённых Арабских Эмиратов шейх Халифа ибн Заид Аль Нахайян. Сегодня руководство Министерства развития спорта и НОК Узбекистана посетило посольство ОАЭ в Узбекистане и выразило глубокие соболезнования народу ОАЭ в связи с кончиной покойного главы государства.
Министра Развития спорта Адхама Икрамова и его заместителя Шахрилло Махмудова, Генерального секретаря НОК Ойбека Касимова встретил Чрезвычайный и Полномочный Посол ОАЭ в Узбекистане Саид Матар Султан Аль Сири Аль Камзи. В ходе беседы официальные лица нашей страны ещё раз вспомнили, что шейх Халифа долгие годы справедливо и плодотворно руководил своей страной, уделяя особое внимание развитию спорта среди населения.
После этого Адхам Икрамов написал в "Книге соболезнований" следующее:
"Министерство развития спорта и Национальный Олимпийский комитет Узбекистана глубоко опечалены кончиной Президента ОАЭ шейха Халифа ибн Заида Аль Нахайяна.
Шейх Халифа был честным человеком, справедливым лидером и посвятил всю свою жизнь служению своему народу, возвышению своего государства. В такое печальное время мы с семьей покойного и народом ОАЭ. Мы молимся за них!