ShHTga aʼzo davlatlar yigʻilishiga martabali mehmonlarning tashrifi davom etmoqda
Shanxay Hamkorlik Tashkilotiga aʼzo mamlakat vakillarining jismoniy tarbiya va sport boʻyicha vazirlik hamda idoralari rahbarlari ishtirokidagi yigʻilishga tashrif buyurayotgan mehmonlar kelishda davom etmoqda. Bugun Rossiya Federatsiyasi Sport vaziri Oleg Matitsin, Qozogʻiston madaniyat va sport ishlari vaziri oʻrinbosari Serik Jarasbayev rahbarligidagi delegatsiyalar poytaxtimizga yetib keldi.
Yuqori martabali shaxslarni Adham Ikramov boshchiligidagi Sportni rivojlantirish vazirligi mutasaddilari Islom Karimov nomidagi Toshkent xalqaro aeroportida iliq qarshi olishdi. Qayd etish joiz, mehmonlar boʻlajak yigʻilish tashkilot tomonidan olib borilayotgan rivojlanish strategiyalariga jismoniy tarbiya va sport sohasida salmoqli hissa qoʻshishini alohida taʼkidlashdi.
Ertaga boʻlib oʻtadigan asosiy yigʻilish kun tartibidan kelgusida rejalashtirilgan yuqori darajadagi sport musobaqalarini tashkil etishda hamkorlikni rivojlantirish, ShHT davlatlari oʻrtasida sport sohasida istiqbolli loyihalarni amalga oshirish, davlatlar va hududlararo aloqalarni mustahkamlash masalalari muhokama qilinadi.

В Ташкент прибывают представители спортивной сферы стран-членов ШОС
Продолжается визит почётных гостей для участия в совещании руководителей министерств и ведомств, отвечающих за развитие спорта, государств — членов ШОС, которое пройдёт в Ташкенте. Сегодня в нашу столицу прибыли делегации во главе с министром Спорта Российской Федерации Олегом Матыциным и заместителем министра Культуры и спорта Казахстана Сериком Жарасбаевым.
В Ташкентском международном аэропорту имени Ислама Каримова гостей тепло и радушно встретили представители Министерства Развития спорта во главе с Адхамом Икрамовым. Зарубежные специалисты особо отметили, что предстоящее совещание внесёт весомый вклад в стратегию развития сферы физической культуры и спорта.
В повестке завтрашнего совещания будут обсуждены вопросы развития сотрудничества в организации запланированных спортивных соревнований на высоком уровне, реализации перспективных проектов в области спорта между государствами ШОС, ещё большего укрепления межгосударственных и межрегиональных связей.