Rahmatjon Ro‘ziohunov va Dilshod Kazakovni tabriklaymiz!
Bugun boks bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi katta murabbiyi Rahmatjon Ro‘ziohunov va O‘zbekiston boks federatsiyasining tajribali shifokori Dilshod Kazakov tavallud ayyomini nishonlashmoqda.
Rahmatjon Ro‘ziohunov 1968 yil 15 aprel kuni tavallud topgan. 2015 yildan beri boks bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasida faoliyat olib boradi, “O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi” faxriy unvoni sohibi. Bokschilarimizning Rio-2016 Olimpiadasi, jahon va Osiyo chempionatlari, Osiyo o‘yinlarida qayd etgan yuqori natijalarida ushbu mutaxassisning xizmatlari katta.
Dilshod Kazakov 1972 yil xuddi shu kuni tug‘ilgan. Toshkent tibbiyot institutida tahsil olgan. Sport shifokori sifatidagi faoliyatini 1998 yilda boshlagan. Ma’lum muddat futbol sohasida ishlagach, 2000 yildan hozirgi kungacha boks yo‘nalishida faoliyat olib bormoqda. 2011 yildan IBA tibbiy komissiyasi a’zosi. 2019 yildan Osiyo boks konfederatsiyasi tibbiy komissiyasi raisi. Dilshod Kazakov 2018 yilda qit’aning eng yaxshi texnik mutaxassisi deb topilgan. Faoliyati davomida ko‘p marotaba Osiyo va Olimpiya o‘yinlarida ishlagan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Rahmatjon Ro‘ziohunov va Dilshod Kazakovni bugungi tavallud ayyomi bilan tabriklab, ularga uzoq umr, sihat-salomatlik va ulkan zafarlar tilab qoladi.

Поздравляем Рахматжона Рузиохунова и Дилшода Казакова!
Сегодня старший тренер сборной Узбекистана по боксу Рахматжон Рузиохунов и опытный врач Федерации бокса Узбекистана Дилшод Казаков празднуют свой День рождения.
Рахматжон Рузиохунов родился 15 апреля 1968 года. С 2015 года продолжает свою деятельность в составе сборной Узбекистана по боксу, обладатель почётного звания "Заслуженный тренер Республики Узбекистан". В успехе узбекских боксёров на чемпионатах Азии и мира, на Азиатских играх, на Олимпийских играх в Рио-2016, Токио-2020, несомненно, имеются заслуги и этого опытного специалиста.
В этот же день 1976 года родился Дилшод Казаков. Он окончил Ташкентский медицинский институт. С 1998 года ведёт свою деятельность в качестве спортивного врача. Определённое время работал в сфере футбола и с 2000 года - в боксе. С 2011 года член медицинской комиссии AIBA. В 2018 году он был признан лучшим специалистом континента. С 2019 года возглавляет медицинскую комиссию Азиатской конфедерации бокса. В ходе своей карьеры по 4 раза работал на Олимпийских и на Азиатских играх.
Национальный Oлимпийский комитет Узбекистана поздравляет профессионалов своего дела с Днём рождения, желает им крепкого здоровья и дальнейших успехов.