Tarixga aylangan BAAdagi qilichbozlik bo‘yicha jahon chempionati biz uchun yakunlandi
BAAda qilichbozlik bo‘yicha o‘smirlar va yoshlar o‘rtasida jahon chempionati poyoniga yetib bormoqda. Unda qatnashayotgan O‘zbekiston terma jamoasi musobaqadagi ishtirokini tugatdi.
Ma’lum qilganimizdek, bugun shpaga qurolida jamoaviy bahslar o‘tkazilmoqda. Avstraliya va Janubiy Koreya termalarini mag‘lub etgan qizlarimiz chorak finalda shvetsiyalik raqiblariga qarshi maydonga chiqib, 34:43 hisobida imkoniyatni boy berib qo‘yishdi. Eslatib o‘tamiz, yigitlarimiz bugun saralashning ilk bosqichida bolgariyalik raqiblaridan mag‘lub bo‘lishgan edi.
Shu tariqa mazkur jahon chempionati sablya yo‘nalishida qo‘lga kiritilgan oltin va bronza medallari bilan tarixda qoladigan bo‘ldi. Eslatib o‘tamiz, musobaqaning dastlabki ikki kunida Zuhriddin Qodirov ushbu sport turida mamlakatimiz uchun jahon chempionatlaridagi dastlabki oltin medalni taqdim qilgan bo‘lsa, Zaynab Dayibekova esa bronza medaliga chiqqan edi.

Чемпионат мира по фехтованию завершился для сборной Узбекистана
В ОАЭ подходит к своему завершению чемпионат мира по фехтованию среди юниоров и молодёжи. Сборная Узбекистана на данных важных стартах завершила своё участие.
Как мы сообщали ранее, сегодня проводятся командные соревнования на шпагах. Обыграв команды Австралии и Южной Кореи, отечественные спортсменки в четвертьфинале уступили соперницам из Швеции со счётом 34:43. Напомним, что ребята сборной Узбекистана сегодня уступили болгарским оппонентам в квалификационной стадии турнира.
Таким образом, данный чемпионат мира подарил делегации Узбекистана золотую и бронзовую медаль, завоёванные в состязаниях на сабле. Напомним, ранее Зухриддин Кадыров стал первым чемпионом мира в этом виде спорта из Узбекистана, а Зайнаб Дайибекова обладательницей бронзовой награды.