MOQ Otabek Imamovni qutlaydi
Bugun O‘zbekiston kamondan otish federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari Otabek Imamov tavallud ayyomini nishonlamoqda.
Otabek Sobitjonovich Imamov 1981 yil 5 aprel kuni Toshkent shahrida tavallud topgan. Bir necha yildirki, O‘zbekiston kamondan otish federatsiyasi rahbariyati tarkibida samarali faoliyat olib bormoqda. Ushbu mutaxassis qo‘l ostida kamonchilarimiz ilk bor Osiyo chempionatida kuchli to‘rtlikka (2019 yil) kira olishdi. Hozirda terma jamoamizni Xanchjou-2022 yozgi Osiyo o‘yinlariga har tomonlama munosib tayyorlashda jonbozlik ko‘rsatmoqda.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi Otabek Sobitjonovichni bugungi tavallud kuni bilan tabriklab, unga uzoq umr, mustahkam sog‘lik va ulkan muvaffaqiyatlar tilab qoladi.

Сегодня для Отабека Имамова особенный день!
Сегодня первый заместитель председателя Федерации стрельбы из лука Узбекистана Отабек Имамов отмечает свой День рождения.
Имамов Отабек Собитжонович родился 5 апреля 1981 года в Ташкенте. На протяжении нескольких лет плодотворно работает в Федерации стрельбы из лука. Под руководством этого специалиста отечественные представители данной дисциплины впервые смогли войти в четвёрку сильнейших на чемпионате Азии 2019 года. В настоящее время под его руководством команда по стрельбе из лука готовится к Азиатским играм Ханчжоу-2022.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Отабека Имамова с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и больших успехов.