Oksana Chusovitina Jahon kubogida tengsiz!
Ozarbayjon poytaxti Boku shahrida oʻtayotgan sport gimnastikasi boʻyicha Jahon kubogining soʻnggi bosqichida kuchlilar saralanmoqda. Quvonarlisi, hamyurtimiz Oksana Chusovitina ushbu bosqichda ham gʻalaba qozonib, tayanib sakrash dasturida bosh sovrinni qoʻlga kiritdi.
Yurtdoshimizning finalda amalga oshirgan dasturi hakamlar tomonidan 13.266 ballga baholandi. Bu esa ishtirokchilar orasida eng yuqori koʻrsatkich boʻldi. Qayd etish joiz, ikki bosqichda oltin va bitta kumush medal jamgʻargan Oksana tayanib sakrash boʻyicha ayollar oʻrtasida Jahon kubogi gʻolibiga aylandi.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi ushbu muvaffaqiyat bilan jahon gimnastika afsonasini muborakbod etadi.

Оксана Чусовитина - триумфатор Кубка мира в Баку
В столице Азербайджана проходит отбор сильнейших атлетов на заключительном этапе Кубка мира по спортивной гимнастике текущего сезона. Отрадно отметить, что на нём наша соотечественница Оксана Чусовитина поднялась на высшую ступень пьедестала почёта.
Её выступление в финале было оценено судьями в 13.266 балла. Это был самый высокий показатель среди участниц престижного турнира. Благодаря 2-м золотым и 1 серебряной медалям на этапах Кубка мира, узбекская гимнастка стала победительницей среди женщин в программе опорного прыжка.
Национальный Олимпийский комитет поздравляет Федерацию гимнастики Узбекистана и легендарную гимнастку с этим успехом.