Chirchiq shahridagi OʻzDJTSU maydonida zamonaviy beshkurashning lazer-ran yoʻnalishi boʻyicha “Laser-run City-tour” musobaqasi boʻlib oʻtdi. Unda 9 yoshdan 63 yoshgacha boʻlgan 272 nafar koʻngilli ishtirok etdi.
Ishtirokchilar asosan yoshlardan iborat boʻlib, Universitet talabalari qatori Toshkent, Andijon, Qashqadaryo viloyatlari, shuningdek, Qoraqalpogʻiston Respublikasidan kelgan atletlar raqobat olib borishdi. Yakunda barcha ishtirokchilarga sertifikatlar, gʻolib va sovrindorlarga esa medal va diplomlar topshirildi.
Qolaversa, musobaqa doirasida Oʻzbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi hamda Universitetning Sport koʻpkurashlari fakulteti oʻrtasida hamkorlik bitimi imzolandi. Unga koʻra tomonlar seminarlar tashkil etish va bu orqali mutaxassislarning malakasini oshirish, ushbu sport turini yanada rivojlantirish uchun ilmiy tadqiqotlar oʻtkazish va boshqa sohalarda hamkorlik qiladi.

В Чирчике состоялся турнир по "Лазер-рану"
В эти дни в Ташкентской области состоялись соревнования городского тура "Лазер-ран Сити-тур". Состязания были организованы на территории Узбекского государственного университета физической культуры и спорта.
В турнире приняли участие 272 спортсмена в возрасте от 9 до 63 лет, представляющие Республику Каракалпакстан, Андижанскую, Кашкадарьинскую, Ташкентскую области и столицу.
Все участники турнира получили сертификаты об участии.
Кроме того, в рамках соревнований, между Федерацией современного пятиборья Узбекистана и Факультетом спортивного многоборья УзГосУФК было заключено соглашение о сотрудничестве. Документ предусматривает: проведение совместных семинаров, конференций, совместных научных исследований и многое другое.