Vyacheslav Didrixni tabriklaymiz!
Vyacheslav Sergeyevich Didrix 1990-yil 28-mart kuni Sirdaryo viloyatida tugʻilgan. Akademik eshkak eshish boʻyicha 2010-yil Guanjouda oʻtkazilgan Osiyo oʻyinlarining kumush medal sohibi, jahon chempionati, jahon kubogi bosqichlari ishtirokchisi. 2015-yil Respublika Olimpiya zaxiralari kollejida akademik eshkak eshish boʻlimining ochilishida uning katta hissasi bor. 2018-yildan Oʻzbekiston ROWING&CANOE federatsiyasi bosh kotibi lavozimida samarali faoliyat olib bormoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Vyacheslav Didrixni bugungi tavallud ayyomi bilan muborakbod etib, uning faoliyatida muvaffaqiyatlar va mustahkam salomatlik tilab qoladi.

Поздравляем Вячеслава Дидриха!
Сегодня Генеральный секретарь Федерации Rowing& canoe Узбекистана Вячеслав Дидрих празднует свой День рождения.
Дидрих Вячеслав Сергеевич родился 28 марта 1990 года в Сырдарьинской области.
Серебряный призёр Азиатских Игр 2010 года, участник первенств планеты и Кубка мира. Его заслуги велики в открытии отделения по академической гребле в Республиканской специализированной школе — интернате Олимпийского резерва в 2015 году. С 2018 года является Генеральным секретарем Федерации Rowing & canoe Узбекистана.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Вячеслава Дидриха с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и дальнейших успехов в работе.