Tailanddan xushxabarlar davom etadi
Rayong shahrida o‘tkazilayotgan baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha Osiyo chempionatining navbatdagi kuni ham ortda qoldi. Kutilganidek, bugungi bahslar ham jamoamiz uchun muvaffaqiyatli yakunlanib, qator medallarni qo‘lga kiritdik.
Kun davomida sportchilarimiz 4 ta oltin, 3 ta kumush va 2 ta bronza medallarini jamg‘arishdi. 200 metr masofaga kechgan bugungi bahslarda baydarkada Denis Onurfiyev yakkalik, Yekaterina Shubina hamda Yuliya Borzova juftlikda oltin medalga sazovor bo‘lishdi. Shuningdek, erkaklar o‘rtasidagi kanoe juftligida Elyorjon Mamadaliyev hamda Artur Guliyev ham shohsupaning eng yuqori pog‘onasiga ko‘tarildilar. Yana bir oltin medal ayollar o‘rtasida baydarkadagi kvartet yo‘nalishida qo‘lga kiritildi. Batafsil:

В Таиланде сегодня также прозвучал Государственный гимн Республики Узбекистан
Очередной день чемпионата Азии по гребле на байдарках и каноэ, который в эти дни проходит в Таиланде, подарил отечественной делегации хорошее настроение. Сегодняшние состязания завершились для нашей команды также успешно.
На протяжении соревновательного дня спортсмены Узбекистана завоевали 4 золотые, 3 серебряные и 2 бронзовые медали. На дистанции 200 метров байдарочник Денис Онурфиев записал в актив отечественной сборной очередную золотую награду, Екатерина Шубина и Юлия Борзова поднялись на высшую ступень пьедестала почёта. Также в мужской каноэ-двойке первого места удостоился экипаж Эльёржона Мамадалиева и Артура Гулиева. Четвертую награду высшей пробы в актив делегации нашей страны принесла женская четвёрка: Арина Танатмишева, Камила Малахова, Юлия Борзова, Екатерина Шубина.