Velosportchilarimiz Osiyo chempionatini oltin medal bilan boshlashdi!
Tojikistonda start olgan veloshosse boʻyicha Osiyo chempionatining birinchi kuni terma jamoamiz uchun muvaffaqiyatli boshlandi. Ilk kunning oʻzida jamoamiz oltin medalni qoʻlga kiritdi.
Ayollar oʻrtasida (Women Elite) 24 km masofaga kechgan jamoaviy poyga bahsida qizlarimiz eng yaxshi natija qayd etishdi. Yanina Kuskova, Margarita Misyurina, Shahnoza Abdullayeva hamda Anna Kulikovadan iborat jamoamiz masofani 32:14.911 daqiqa ichida bosib oʻtishdi. Ikkinchi oʻrin Qozogʻiston termasiga nasib etgan boʻlsa, eronlik velosportchilar kuchli uchlikni yakunlab berishdi.
Taʼkidlash joiz, jamoamiz mazkur yoʻnalishda birinchi bor qitʼa chempionatining oltin medaliga sazovor boʻlmoqda. Musobaqada ishtirok etadigan boshqa sportchilarimizga ham omad tilaymiz.

Представители сборной Узбекистана по велоспорту записали в свой актив первую золотую медаль ЧА-2022
Первый день чемпионата Азии по велоспорту в Таджикистане начался для нашей сборной удачно. Сегодня наша команда поднялась на высшую ступень пьедестала почёта.
В командной женской гонке на дистанции 24 км (women elite) наши девушки показали лучший результат. Отечественная сборная, в составе Янины Кусковой, Маргариты Мисюриной, Шахнозы Абдуллаевой и Анны Куликовой, преодолела заданную дистанцию за 32:14.911 минуты. Вторыми финишную черту пересекли представительницы Казахстана, тройку лидеров замкнули спортсменки Ирана.
Стоит отметить, что наша команда впервые завоёвывает золотые медали континентального первенства в данном виде программы. Желаем удачи и другим нашим соотечественникам в предстоящих соревнованиях.