Devis Kubogi: O‘zbekiston va Turkiya qarama-qarshiligida g‘olib nomi aniqlandi
Xabar berganimizdek, Devis Kubogi jahon saralash bosqichi doirasida O‘zbekiston hamda Turkiya terma jamoalari bahs olib bordi. Uchrashuvlar bugun nihoyasiga yetdi va unda Turkiya 5 o‘yinlik seriyada zafar quchdi.
Kecha bo‘lib o‘tgan dastlabki ikki qarama-qarshilikdan so‘ng durang natija qayd etildi. E’tiborlisi, bugun ham ikki bellashuvdan keyin g‘olib jamoa nomini aniqlashning iloji bo‘lmadi. Shu bois, hal qiluvchi - beshinchi uchrashuvga murojaat qilindi.
Katta qiziqish ostida kechgan to‘qnashuvda Sergey Fomin reytingda o‘zidan ancha yuqori bo‘lgan raqibi Chem Ilkelga qarshi kortga chiqdi. Qariyb 2 soat davom etgan bahsda dunyoning 189-tartib raqam ostida saralangan tennischisi Ilkel g‘alaba qozondi. E’tirof etish joiz, vakilimiz har ikki setda raqibiga yetarlicha qarshilik ko‘rsatdi va yakunda tay-breklarda imkoniyatni boy berdi. Yakuniy hisob: 7:6 (7:2), 7:6 (7:4).

Кубок Дэвиса: определился победитель противостояния Узбекистан-Турция
Как мы сообщали ранее, в рамках отборочного этапа Кубка Дэвиса сборные Узбекистана и Турции сыграли сегодня 1парный матч, а также победителей определяли в одиночных разрядах. Сегодня завершились встречи, в которых мастера большой ракетки обеих дружин продемонстрировали высокий уровень мастерства. Турция в противостоянии из 5 игр смогла одержать победу над нашими соотечественниками, 3:2.
После первых двух противостояний накануне была зафиксирована ничья. Отметим, что и сегодня после двух матчей не удалось определить победителя. Поэтому было решено провести решающую-пятую встречу.
В противостоянии, проходившем под большим интересом, Сергей Фомин вышел на корт против Чем Илкела, который намного выше его в рейтинге. Матч, который длился почти 2 часа, выиграл турецкий теннисист, сеянный под 189-м номером мирового рейтинга. Наш соответственник в обоих сетах оказал достойное сопротивление и в итоге упустил шанс на тай-брейках. Итоговый счет: 7:6 (7:2), 7:6 (7:4).