Bu gal sport shifokorlari “O‘zbekiston sport faxriysi” ko‘krak nishonlari bilan taqdirlanishdi
Davlatimizning qo‘llab-quvvatlashi bilan O‘zbekiston sport faxriylari kengashi uzoq yillar sportimiz rivojiga hissa qo‘shgan faxriylarimizni taqdirlashda davom etadi. Bugun MOQda sport tibbiyoti sohasida mehnat qilgan o‘z kasbining fidoyilariga “O‘zbekiston sport faxriysi” ko‘krak nishonlari topshirildi.
Tadbir MOQ, O‘zbekiston sport faxriylari kengashi hamda Qo‘mita qoshidagi Respublika sport tibbiyoti ilmiy-amaliy markazi bilan hamkorlikda tashkil etildi. Kirish nutqida Kengash raisi Bahodir Maxsitov sportchilarimizning ulkan muvaffaqiyatlarga erishishida, ularni eng muhim startlarga sog‘-salomat yetkazishda mehnat qilgan shifokorlarning xizmatini alohida ta’kidladi. Shundan so‘ng uzoq yillar terma jamoalarimizda, RSTIAMda, umuman, sport sohasida faoliyat olib borgan fidoyi shifokorlarimizga “O‘zbekiston sport faxriysi” ko‘krak nishonlari topshirildi.
Tadbirda RSTIAM mutasaddilari mehmonlarning soha rivojiga qo‘shgan hissalari, faoliyatlaridagi o‘ziga xos mashaqqat haqida alohida to‘xtalib o‘tishdi. O‘z navbatida, yakunida taqdirlangan shifokorlarimiz davlatimiz tomonidan ko‘rsatilayotgan e’tibordan mamnun ekanliklarini bildirib, yosh shogirdlariga hali hamon o‘z bilimlarini ulashishga tayyor ekanliklarini ta’kidladilar.

На этот раз со стороны Совета ветеранов Республики были отмечены спортивные врачи
При поддержке государства Совет ветеранов спорта Узбекистана продолжает награждать ветеранов, внёсших большой вклад в развитие узбекского спорта. Сегодня в НОК состоялось мероприятие, посвящённое вручению нагрудных знаков "Узбекистон спорт фахрийси" преданным своей профессии в области спортивной медицины.
Данное мероприятие организовано совместно с НОК, Советом ветеранов спорта Узбекистана и Республиканским научно-практическим центром спортивной медицины при Комитете. В своей вступительной речи председатель Совета Баходир Махситов особо отметил заслуги врачей, которые внесли свой неотъемлемый вклад в достижении наших атлетов, доведении их до самых важных стартов максимально здоровыми. После этого нашим врачам, долгие годы работавшим в сборных командах, в РНПЦСП и в спортивной в сфере в целом, были вручены нагрудные знаки “Узбекистон спорт фахрийси”.
На мероприятии должностные лица РНПЦСМ особо отметили вклад гостей в развитие отрасли, на сколько ответственна работа в их деятельности. В свою очередь, отмеченные врачи, выразили свою благодарность за внимание, оказываемое государством, и сказали, что они по-прежнему готовы делиться своими знаниями с молодыми учениками.