Yosh beshkurashchimiz Belarusdagi xalqaro musobaqada sovrindor bo‘ldi
Belarusning Brest shahrida zamonaviy beshkurashning ikkikurash va uchkurash yo‘nalishlari bo‘yicha xalqaro musobaqa bo‘lib o‘tdi. Unda U-11, U-13, U-15, U-17 yosh toifalaridagi sportchilar ishtirok etishdi.
O‘zbekiston zamonaviy beshkurash federatsiyasi matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, musobaqada ishtirok etish uchun ko‘plab davlatlardan tashrif buyurgan 120 nafar yoshlar orasida hamyurtlarimiz ham o‘z omadlarini sinab ko‘rishdi.
Avval xabar berganimizdek, ayni paytda terma jamoamiz vakillari 10 fevraldan boshlab ushbu mamlakatda xalqaro o‘quv-mashg‘ulot yig‘inida bo‘lib turibdi. Yig‘in doirasida yoshlarimiz belaruslik sportchilar bilan birga o‘z mahoratlarini oshirish imkoniyatiga ega bo‘lishmoqda.
Musobaqa yakunida yoshlarimizning natijasi ancha o‘sganini e’tirof etish o‘rinli. Ayniqsa, 15 yoshgacha bo‘lgan o‘smirlar toifasida qatnashgan Kira Soy o‘z tengqurlari orasida uchinchi o‘rinni qo‘lga kiritgani murabbiylarimizda iliq taassurot qoldirdi. Yana bir hamyurtimiz Sherjon Ahmedov murosasiz raqobatda to‘rtinchi natijani qayd etdi. Qolgan vakillarimiz garchi sovrinli o‘rinlarga kira ololmagan bo‘lsalar ham, xalqaro musobaqada ishtirok etish orqali o‘z mahoratlarini yanada oshirishga erishdilar.

Представители современного пятиборья Узбекистана приняли участие в МТ
В Бресте состоялся Открытый турнир Белоруссии по двоеборью и троеборью. В программу соревнований были включены спортсмены возрастных групп: U-11, U-13, U-15, U-17.
По информации пресс-службы Федерации современного пятиборья Узбекистана в престижных состязаниях участие приняли 120 атлетов, представляющие различные регионы Белоруссии, а также спортсмены сборной Узбекистана.
Известно, что отечественная команда находилась в данной республике и проводила свои УТС с 10 февраля совместно с белорусскими пятиборцами, которые на сегодняшний день являются сильнейшими спортсменами по этому Олимпийскому виду спорта.
По результатам соревнований у всех атлетов отмечена положительная динамика. Заметно улучшился профессионализм отечественных пятиборцев. Наши спортсмены наравне с самыми наилучшими представителями современного пятиборья планеты, боролись за призовые места.
Что касается результатов турнира, то Кира Цой, представляющая сборную Узбекистана, заняла 3 место в категории U-15. Ещё один представитель нашей делегации Шержон Ахмедов в бескомпромиссной борьбе стал четвёртым.
Остальные представители отечественной сборной, хоть и не смогли попасть в число призёров турнира, им всё же удалось повысить своё мастерство и соревновательный опыт.