Shahboz Xolmirzayevni tabriklaymiz!
Sportchimiz 1996 yil 26 fevral kuni Toshkent viloyatida tavallud topgan. Xolmirzayev 2018 yilgi Osiyo o‘yinlari g‘olibi, Rio-2016 va Tokio-2020 Olimpiya o‘yinlari ishtirokchisi, Osiyo chempioni va qator xalqaro musobaqalar g‘olibi hisoblanadi. Hamyurtimiz 2019 yil ko‘rsatgan xizmatlari uchun “Mard o‘g‘lon” davlat mukofoti bilan taqdirlangan.
O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasi sportchimizni tavallud ayyomi bilan muborakbod etadi va unga mustahkam sog‘lik, ulkan muvaffaqiyatlar va omad tilab qoladi.

26 Февраля 2022 2845
Сегодня член Национальной сборной Узбекистана по академической гребле Шахбоз Холмирзаев празднует свой День рождения.
Шахбоз Холмирзаев родился 26 февраля 1996 года в Ташкентской области. Участник Олимпийских игр Рио-2016 и Токио-2020. Чемпион Азиатских игр в Индонезии 2018 года. Победитель и призёр чемпионатов Азии и ряда других престижных международных соревнований. В 2019 году был награждён Государственной наградой "Мард Углон".
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет спортсмена с Днём рождения, желает ему крепкого здоровья и успехов во всём.