Alamjon Mullayevni tabriklaymiz!
Alamjon Toʻxtasinovich Mullayev 1968-yil 18-fevral kuni Samarqand shahrida tugʻilgan. Faoliyati davomida oʻzbek sporti, xususan sambo, taekvondo va karate yakkakurash turlari rivojiga katta hissa qoʻshgan. U kishi 2004-2010-yillar Oʻzbekiston taekvondo WTF federatsiyasi bosh kotibi, keyinchalik raisi sifatida ishlagan. Hozirda karate va sambo federatsiyalari rahbariyatida samarali faoliyat olib bormoqda.
Oʻzbekiston Milliy Olimpiya qoʻmitasi Alamjon Mullayevni tavallud ayyomi bilan qutlab, u kishiga uzoq va sihat-salomatlik tilab qoladi.

18 Февраля 2022 3579
Сегодня президент Союза самбо Азии, вице-президент Международной федерации самбо, первый вице-президент федерации каратэ Азии, председатель Федерации каратэ WKF Узбекистана Аламжон Муллаев отмечает свой день рождения.
Аламжон Тухтасинович Муллаев родился 18 февраля 1968 года в городе Самарканде. За свою карьеру внёс большой вклад в развитие узбекского спорта, в частности самбо, таэквондо и каратэ. В 2004-2010 годах работал Генеральным секретарём, а затем председателем Федерации таэквондо Узбекистана. В настоящее время плодотворно работает в руководстве Федераций каратэ и самбо.
Национальный Олимпийский комитет Узбекистана поздравляет Аламжона Муллаева с Днём рождения, желает ему долгих лет жизни и крепкого здоровья.